Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prowadził fikcyjną sprzedaż w Internecie. Oferował rasowe psy i bażanty

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Białej Podlaskiej zatrzymali oszusta, który wystawiał fikcyjne ogłoszenia w Internecie. Mundurowi ustalają ile osób oszukał zatrzymany 28-latek.

Policjanci z Lublina i Białej Podlaskiej zatrzymali w Warszawie 28-latka, który oferował za pośrednictwem portali ogłoszeniowych rasowe szczeniaki i bażanty.

– Specjaliści od cyberprzestępczości ustalili, że pewna osoba wykorzystując różne nicki zamieszcza fikcyjne ogłoszenia. Niestety kontakt ze sprzedającym po przelaniu pieniędzy na konto podane w ogłoszeniach urywał się, a zamówiony towar nie trafiał do nabywcy – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz telefony komórkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi ustalają jakie zyski mógł osiągnąć 28-latek z nielegalnego procederu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2017-12-22 11:02:52
(fot. Policja Lublin)

3 komentarze

  1. Jakim to trzeba być głupkiem aby zrobić z siebie przestępce w taki to oto sposób…Nic się nie da okryć i nikt z nas nie jest w sieci anonimowy..!!

  2. paprykowy naleśnik

    Nasz lubelski inteligentny Kazio

  3. Jakim trzeba być glupkiem żeby kupować zwierzęta przez internet?!…oczywiście jak ktos oglasza to jadę osobiście i ew kupuję,a nie liczę ze psina pocztą przyjdzie.Ukarać kupujących również,tak samo winni idioci!