Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Protest KOD pod Sądem Okręgowym w Lublinie. „Nie dla upartyjnienia sądów”

Około 120 osób wzięło udział w manifestacji Komitetu Obrony Demokracji pod Sądem Okręgowym w Lublinie. Pikieta odbyła się w obronie niezawisłości sądów.

W sobotę w wielu miastach Polski odbyły się pikiety zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji w obronie niezawisłości sądów. To kolejne protesty KOD organizowany w ostatnim czasie, przypomnijmy że w Lublinie odbyły się zgromadzenia w obronie Trybunału Konstytucyjnego czy wolności mediów. Sobotnia pikieta została zorganizowana przed budynkiem Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 43.

– Jeżeli pisowski projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa przejdzie, to idąc wówczas do sądu, ujrzymy jedynie iluzję sprawiedliwości. Instancja ta będzie bowiem całkowicie upartyjniona. Zatrzymaj się tu na chwilę i wyobraź to sobie. Chcesz zakwestionować otrzymany mandat. Sędzia jest już jednak „partyjny”, a policjant jest znajomym PiS-owskiego burmistrza. Przegrasz. Chcesz się odwołać? Nie bardzo masz już gdzie, bo kolejne instancje odwoławcze są równie upartyjnione. System zbudowany jest bowiem tak, iż „rządzący” przenikają wszystkie jego szczeble – czytamy w odezwie KOD-u do Obywateli.

Ruch Strajk Obywatelski we współpracy z lubelskim oddziałem regionalnym stowarzyszenia KOD żądają powstrzymania sejmowych prac nad projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zgodnie z tym projektem skład Rady będzie w całości wybierany przez większość sejmową, a nowi sędziowie będą mianowani przez ministra sprawiedliwości. Protestujący zwracają uwagę, że jest to zamach na niezależność władzy sądowniczej w Polsce.

W czasie pikiety były zbierane podpisy pod pisemnym protestem przeciw tej ustawie, skierowanym do Ministra Sprawiedliwości.

2017-02-25 14:59:47
(fot. lublin112.pl)

80 komentarzy

  1. BRAWO PIS !!!

  2. TO NIESTETY SZCZERZA PRAWDA! NISZCZENIA PAŃSTWA PRAWA, PRAWORZADNOSCI CIĄG DALSZY. ALE TO NIC, POGONIMY ICH Z SEJMU PO NAJBLIZSZYCH WYBORACH! POLACY ZAWSZE W CHWILI PRÓBY POTRAFIĄ UDOWODNIĆ ŻE JEDNAK SA MADRYM ROZSĄDNYM NARODEM.

  3. ITAK PISUARY NIE DADZĄ RADY ZNISZCZYC SĄDOWNICTWA W POLSCE. CI LUDZIE KTÓRZY DZISIAJ PROTESTOWALI SA BOHATERAMI! ŻAL MI TYCH MOICH RODAKÓW KTÓRZY MAJA WYPRANE MÓZGI I GODZA SIE NA WPROWADZENIE DYKTATURY W POLSCE. NISZCZENIU DEMOKRACJI. CO NAS ZEPCHNIE W PRZYSZLOSCI W PRZEPAŚC….