Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Produkowała w piwnicy bimber. Policjanci zabezpieczyli aparaturę i 9 beczek 200-litrowych z zacierem

Świdniccy policjanci podczas wczorajszego przeszukania jednego z domów na terenie powiatu, natrafili na sprzęt do produkcji bimbru. Wkrótce przed sądem stanie 40-letnia właścicielka posesji.

W środę policjanci ze Świdnika na podstawie własnych ustaleń, przeszukali jedną z posesji na terenie powiatu świdnickiego. Mundurowi mieli przypuszczenia, że znajduje się tam sprzęt do nielegalnej produkcji alkoholu.

Funkcjonariusze w piwnicy budynku mieszkalnego znaleźli urządzenie do destylacji podłączone do sieci elektrycznej i w trakcie destylacji. Ponadto policjanci ujawnili łącznie 9 beczek 200-litrowych z zawartością tzw. zacieru oraz 26 szklanych pojemników 5 litrowych z zawartością bezbarwnego płynu.

Mundurowi zatrzymali 40-letnią właścicielkę posesji. Kobieta usłyszała zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu, do którego się przyznała. Policjanci zabezpieczyli na poczet kar pieniądze w wysokości 2 tysiące złotych.

40-latka po przeprowadzeniu policyjnych czynności została zwolniona do domu. Ujawniony nielegalny towar wraz z aparaturą został zabezpieczony do badań. Zgodnie z obowiązującym prawem kobiecie może grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

21 komentarzy

  1. To nie zacier tylko nastaw cukrowy! Doedukujcie się najpierw

  2. Pewnie jak to zwykle bywa jakieś ścierwa!!!!! Napisało donos a cały splędor spłynoł na naszą policję . A może by nasza policja wzieła sie za prawdziwych przestępców!!!!!

    • Nie wymagaj zbyt wiele, to tak jak karanie za prędkość powyżej 70 na dwupasmówce ( Solidarności – eSka ).

  3. Teraz widać jak działa państwo, konfiskuje i zabiera za chwilę będzie wyrok,ale jeśli Bolt jeździ nielegalne to jemu nic nie robią bo państwo na tym nie traci tracą drobni przedsiębiorcy czyli taksowkarze uczciwie płacący ZUS i inne haracze, państwo z kartonu.

    • bo nasze państwo jest Socjalistycznym Państwem Policyjnym, zgodnie na każdych wyborach wybieramy kacyków nami władającymi i z roku na rok skracającymi nam łańcuchy od kajdan.

  4. I już prawie był lek na koronawirusa a tu lipa….