Martwy płód znaleziony w rejonie trasy Lublin – Warszawa. Trwa prokuratorskie śledztwo

Portal wirtualnygarwolin.pl poinformował, że pod Garwolinem został odnaleziony martwy płód. Trwa prokuratorskie śledztwo w tej sprawie, w piątek zostaną przeprowadzone oględziny płodu.

Martwy płód został odnaleziony w miniony wtorek za przystankiem w Sulbinach pod Garwolinem. Jest to miejscowości przy trasie Lublin – Warszawa, w rejonie obwodnicy Garwolina.

Garwolińska prokuratura informuje, że w sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku art. 152 par. 1 kodeksu karnego, który mówi o przerwaniu ciąży wbrew przepisom ustawy.

Jak przekazał portalowi zastępca Prokuratora Rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak, kluczowe informacje pojawią się po oględzinach płodu przez lekarza. Wówczas będzie wiadomo w jakim wieku znajdował się płód. Być może uda się ustalić, jaki był mechanizm oddzielenia płodu od ciała matki, czy to był sposób naturalny, czy wymuszony farmakologicznie lub mechanicznie.

W chwili obecnej cały czas trwają czynności w tej sprawie. Policjanci pracują także nad ustaleniem matki dziecka.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Słyszał kto, żeby suka zagryzła swoje szczenię?

  • To akurat zdarza się dość często.

  • Dzieciobójstwo jest powszechne u zwierząt. Zarówno ze strony samicy, jak i samca.

  • Wolnościowiec w gułagu

   @jerzy, nieuk powinien się nauczyć przynajmniej tego, że jeśli nieuk o czymś nie słyszał, to nie znaczy, że to nie istnieje 🙂

   • W szkołach technicznych o tym nie uczyli, więc zapytałem. Słyszałem, żeby nie zbliżać się do niedźwiedzicy czy też lochy z młodymi bo zaatakuje. Mańkowi i Franiowi dziękuję, tobie nie.

  • …niezapinanie pasów potrafi uratować życie, policyjne wideorejestratory zawyżają prędkość, a nieostrożne staruszki rzucają się pod koła najlepszym kierowcom Europy

  • ................

   No nawet nie suka- to nie powinno nazywać się człowiekiem. Nie wiem co było przyczyną aby porzucić martwy płód ale uważam, że osoba, która zrobiła powinna trafić do zamkniętego zakładu i przebadać sobie głowę.

 2. Wolnościowiec w gułagu

  Tak to jest jak prawo w kraju stanowią bigoci. W Europie aborcja na życzenie jest wszędzie oprócz Irlandii, Malty i Polski właśnie. Nawet niektóre kraje islamskie, jak Turcja czy Tunezja, są pod tym względem bardziej liberalne od Polski. A tutaj mamy makabrę w postaci ludzkich płodów znajdowanych przy ekspresówkach albo w śmietnikach.

  To tak jak z sukcesami państwa polskiego w walce z narkotykami – co z tego, że ciągle jakiś człowiek umiera po zażyciu dopalaczy, bo nawet za 2 gramy zielska może trafić do więzienia? Ważniejsza jest satysfakcja bigoterii, że wszystkie narkotyki w ich „katolickim kraju” są ZAKAZANE.

  • Jest coś takiego jak antykoncepcja. Wkładka domaciczna daje skuteczność powyżej 99%, na dodatek praktycznie każda kobieta może ją stosować, jest bardzo krótka lista przeciwwskazań. Co do aborcji – np mój lekarz mówi o tym otwarcie, nie ma problemu z proponowaniem tego rozwiązania w przypadku nieplanowanej ciąży, gdy antykoncepcja zawiodła, lub w przypadku planowanej, ale widać zły stan psychiczny pacjentki. Jest również tabletka „dzień po”, którą należy przyjąć w czasie 72h. Ale warunek jest jeden – trzeba zgłosić się do lekarza. Podejrzewam, że w tym przypadku nie było kontaktu z lekarzem, ciąża była niechciana i gdy już nie dało ukryć się brzucha trzeba było działać.

 3. A ja uważam ,że to jakaś nieodkryta jeszcze choroba psychiczna która uaktywnia się podczas niechcianej ciąży . Przecież tak na zdrowy rozum , jak kobieta nie chce dziecka to usunie , jak nie w Polsce to na Słowacji , internet daje dostęp do społeczności na całym świecie .Pieniądze można zdobyć , wystarczy poprosić organizacje kobiece o adresy a nie znosić całe trudy ciąży , rodzić bez opieki i potem do krzaków , rzeki .To nielogiczne zachowanie . Drugim problemem jest brak możliwości anonimowego oddania dziecka , kobieta jest poszukiwana przez policję i na zawsze ma notatkę o oddaniu dziecka . Jak urodzi w innym mieście to wpis medyczny idzie do karty zdrowia w Przychodni .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku