Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieli pułapkę na zwierzęta, wnyki i sieci rybackie. Odpowiedzą za kłusownictwo (zdjęcia)

Opolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej oraz Państwowej Straży Łowieckiej na posesjach w gminie Wilków natrafili na sprzęt służący do kłusownictwa. Trzem mieszkańcom tej gminy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Opola Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej oraz Państwowej Straży Łowieckiej weszli na teren dwóch posesji w gminie Wilków w powiecie opolskim.

Na pierwszej z nich mundurowi natrafili na pułapkę na zwierzęta oraz wnyki. W dalszej kolejności pojechali sprawdzić, czy w domu 40 i 42- latka również znajdują się przedmioty przeznaczone do kłusowania.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli potrzaski typu „żelazo”, sieci rybackie oraz kilkadziesiąt sztuk przygotowanych do kłusowania wnyków. Zatrzymanym kłusownikom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. Policja Opole Lubelskie, PSR)

8 komentarzy

 1. a podobno coraz lepiej w kraju jak oglądam TVPis a tu normalnie do jedzenia chyba ….

  • Za PO było lepiej ? Nie było kłusowników.
   Lodówki były pełne ?
   Oni to robią nie z głodu tylko z pazerności na pieniądze.
   Kasa którą mieliby wydać na jedzenie idzie na wódeczkę, a skłusowana ryba na zagryzkę.
   Ot i całe wyjaśnienie.
   Di puszki piwinni wsadzać ,to są zwykli złodzieje i powinni jeszcze zarzuty dostać za znęcanie się nad zwierzęciem. Zwierze we wnyku raczej nie ma łagodnej śmierci.

   • leszek 186 za PO złodzieje tacy jak PiSozłodzieje nie mogli tyle kraść,nie było żądnych sutenerów prezesami niku ani gwałcicieli nieletnich ukrainej marszałkamiu sejmu i nie panoszył sie po polsce żaden kulawy UBecki konfident PioSozłodziejska mendo.

    • Nie mogli tyle kraść? Wyprzedanie majątku narodowego, kupa afer nierozliczonych, ani jednego wyroku skazującego polityka partii rządzącej , zatrudnienie syna premiera w firmie ,która osxukała tysiące ludzi, to za mało?

 2. To tradycja na powiślu.

 3. To jak to jest w tym kraju.To już nawet w domu nie można trzymać sieci,drygawic,bębnów itd?Bo jak przyjadą,znajdą to przestępstwo?I człowiek staje się przestępcą?A co niedzielę na giełdzie w Elizówce sprzedają,nowe sieci,bębny itd.

 4. obaj to członkowie pzł . katrin was kłusowników to powinno się topić bez wyroku.

 5. przyrząd do gwałtu też mieli ale czy odpowiedzą?