Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent zapowiedział ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika. Wszczyna w tej sprawie postępowanie (wideo)

Prezydent Andrzej Duda poinformował w czwartek, że wszczyna postępowanie ułaskawieniowe. Jak zaznaczył, będzie to postępowanie w trybie prezydenckim.

W czwartek po godzinie 15.00 Andrzej Duda wygłosił oświadczenie. Wcześniej prezydent spotkał się z żonami Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika – Barbarą Kamińską i Romualdą Wąsik. Po spotkaniu, po oświadczeniu prezydenta, głos zabrały obie żony polityków.

– Całą opinię publiczną w Polsce elektryzuje, a dużą część bulwersuje, sprawa Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy zostali osadzeni w więzieniu, którzy są pierwszymi od 1989 r. więźniami politycznymi. Panie Barbara Kamińska i Romualda Wąsik przyszły porozmawiać o sytuacji, w jakiej są ich mężowie. Panie przyszły prosić o to, abym doprowadził do jak najszybszego uwolnienia Ich mężów, zwłaszcza, że obaj odmawiają przyjmowania posiłków – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że akt łaski, który wydał, jest skuteczny i wydany zgodnie z Konstytucją. W jego przekonaniu Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są nadal posłami. Wyjaśnił, że każdy dzień w więzieniu zagraża ich zdrowiu.

– Na prośbę Pań wszczynam postępowanie ułaskawieniowe. To procedura podjęta w trybie prezydenckim; pierwsze kroki kieruje do Prokuratora Generalnego. Wnioskuję, aby panowie w trybie natychmiastowym zostali zwolnieni z więzienia. Wierzę, że uspokoi to także niepokoje, które są w naszym państwie – oświadczył po godzinie 15.00 Andrzej Duda.

– Mam nadzieję, że dzisiaj zobaczymy naszych mężów w domu – powiedziała Romualda Wąsik.

– Mój mąż to człowiek uczciwy, dla którego najważniejszym dobrem jest dobro państwa, uczciwość, prawość i prawda. I nigdy nie zszedł z tej drogi – dodała Barbara Kamińska

Andrzej Duda zaznaczył, że musi czynić wszystko, aby zapobiec eskalacji zdarzeń, stąd podjął decyzję o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego.

– Mam nadzieję, że Prokurator Generalny pochyli się szybko nad moim wnioskiem i podejmie decyzje w interesie Rzeczypospolitej – dodał prezydent.

71 komentarzy

 1. Ciekawe gdzie były te „panie” gdy resorty ich mężów pałowali i zamykali młode kobiety protestujące w obronie swoich niezbywalnych praw

 2. JARUZELA i KISZCZAKA „nezależne sondy” sądzili 25 lat i włos im z głowy nie spadł
  a Wąsika i Kamińskiego osądzili prawie na zawołanie
  POmioty lewackie bolszewickie dalej sądzą na telefon?

 3. Ale jak to? Przecież dobrowolnie odmawiają posiłków, może mają takie postanowienia noworoczne, aby zrzucić trochę nadmiaru. Przemocą ich nie będą karmić, przemoc w areszcie nie jest dozwolona. 😛
  Niech żony wyperswadują im te głupoty, jeśli tak dbają o mężów.
  Jak mój postanowił nurzać się w styczniu w lodowatej wodzie, co ewidentnie zagraża zdrowiu, to nie biegałam do prezydenta o wstawiennictwo, sama wzięłam sprawę w swoje ręce. Teraz ani piśnie o kąpieli w zimie.

 4. POMIOTY to POMIOTY
  synowie i dzieci oprawców POlskości
  syjonistyczne ateistyczne komuno faszystowskie popłuczyny
  dla nich ojczyzną jest tylko mamona i własny swędzący otwór z tyłu kadłuba

 5. Kaczysław Jarczyński

  Prezydent NIE zastosował aktu łaski, lecz przerzucił sprawę na Prokuratura Generalnego i sądy. Prezydent odmówił zastosowania samodzielnego aktu łaski na podstawie art. 139 Konstytucji. Mógł sprawić, by jeszcze dziś skazani wyszli na wolność. Nie zrobił tego. Sprawił, że nadal siedzą w zakładzie karnym. Teraz Kaczor z Dudusiem będą mówić, że to minister Bodnar przetrzymuje więźniów politycznych w więzieniu. Prosta zagrywka dla pustego pisowskiego elektoratu który nie zadaje pytań, bo pisowski elektorat nie jest od myślenia tylko od powtarzania tępej propagandy. A ci dwaj durnie NIE SĄ więźniami politycznymi, są pospolitymi przestępcami skazanymi przez sąd, a tym bardziej NIE SĄ już posłami bez względu na to czy będą ułaskawieni czy nie. Ale ciemny lud wszystko kupi, nawet najbardziej śmierdzące gunwo wystarczy, że Jarek powie że pachnie wspaniale.

  • pajacu lewacki – Pan Prezydent dokonał ułaskawienia które olało 9 kmiotów z SN
   Powinni za taką uchwałę pójść w pasiaki jak u Erdogana

 6. Ok, rozumiem wątpliwości, czy ułaskawienie było skuteczne, czy nie. Ale skoro do procesu sądowego i wyroku nikt nie zgłasza zastrzeżeń, to znaczy, że proces był rzetelny, a wyrok sprawiedliwy 🙂

Dodaj komentarz

Z kraju