690 680 960

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu karnego. Pijani kierowcy stracą auta, będą wyższe kary za najcięższe zbrodnie

To już pewne, będą zmiany w Kodeksie karnym. Pomimo weta Senatu i apelu karnistów, w piątek prezydent Andrzej Duda podpisał reformę, która wprowadza m.in. bezwzględne dożywocie, konfiskatę aut pijanych kierowców czy też pełną odpowiedzialność karną już od 14 roku życia.

63 komentarze

 1. za rządów PiSu jeżdżą PO pijaku, a gdyby rządziło PO pewnie PO pijaku by nie jeździli?

  • A tobie kto mózg wyprał????Rydzów czy kaczek się najadłeś???
   I jedno i drugie niszczy szare komóki>
   a z twojej wypowiedzi wynika,że już w ogóle ich nie masz.Tylko współczuć

 2. zemasta mechanika

  Dżałek mu kazał? ;;;—))))

 3. słyszycie ten kwik zapijaczonych patusów ??? „kąstytócja”, „to prowkacja” , „jak wypiłem tylko wino do obiadu”

 4. Szkoda że nie jest podnoszona dolna granica kar, czyli np za jazdę po pijaku od 2 lat bezwzględnego kicia. Podnoszenie górnej granicy to czyste granie na: „patrzcie, zmieniliśmy prawo, zaostrzyliśmy kary”, a sądy nadal będą klepać minimum…

 5. A czego można spodziewać się od tego „prezydenta”. Widać, że myślenie sprawia mu ból i dlatego ma wiecznie minę deb…, szczególnie jak coś podpisuje (tyle dobrego że X nie stawia, chociaż podpisu na żywo nie widziałem :P)

  • Od tego jest prezydent żeby podpisywał ustawy jołopie bez szkoły.

   • Jełopie bez szkoły, prezydent jest po to żeby podpisywać mądre i dobre ustawy a wetować te złe. Załóżmy że jesteś na tyle ogarnięty żeby prowadzić swój biznes np. sklep. Tylko zakładam, bo po jakości Twojej wypowiedzi wiemy że to nie realne. Wchodzi złodziej, kradnie towar na 750 zł i co? Dostaje mandat np 500 zł. Jest 250 zł do przodu. I tak codziennie. Dlaczego go nie zamknął? Bo prezydent podpisał ustawę że przestępstwo to kradzież powyżej 800 zł. A tak tylko wykroczenie, i nic nie możesz zrobić. Nawet jak go podasz do sądu, to skoro on przyjmuje mandat, to sąd nic nie zrobi bo nie może go ukarać dwa razy za to samo przestępstwo. Ogarniasz już?..

 6. I co … ??? Panowie z naczelnej rady adwokackiej najgłośniej krzyczą ..??? Czemu to tak .. boją się utraty swoich zabawek za kilkaset tys zł …???

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas