Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina otrzymał groźby pozbawienia życia. Sprawca przekazał, że „zadźga go jak Adamowicza”

Groźby pozbawienia życia otrzymał prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Podobne maile trafiły również do kilku innych samorządowców. Sprawą zajmuje się policja.

Do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka trafił mail z groźbami. Nieznany na chwilę obecną sprawca napisał w wiadomości: „Zadźgam cię jak Adamowicza… Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia„. O wszystkim powiadomiona została policja.

Jak się okazuje, podobne wiadomości trafiły do włodarzy kilku miast w całym kraju. Maile o takiej samej treści trafiły do prezydentów m.in. Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, Sopotu Jacka Karnowskiego, Radomia Radosława Witkowskiego czy też Wrocławia Jacka Sutryka.

Wiadomo już, że sprawca korzystał z różnych adresów mailowych, jednak ściśle ze sobą powiązanych. W przypadku gróźb dla Krzysztofa Żuka zostały one wysłane ze skrzynki „oczyścić[email protected]”. W przypadku pozostałych adresatów, w adresie zmienione jest tylko miasto.

Jak ustaliliśmy, zarówno policja jak też samorządowcy potraktowali groźby poważnie. Wszystko dlatego, że na razie przede wszystkim nie wiadomo jeszcze kto groził prezydentom, oraz czy stoi za tym jedna osoba, czy też jest ich więcej. Policjanci prowadzą zaś czynności mające na celu ustalenie autora wiadomości.

(fot. Krzysztof Żuk)

57 komentarzy

 1. Następny wykolejeniec grozi. PiS szczuje i mamy co mamy. Niemożna dopuścić do następnej tragedii.
  A jeśli chodzi o S.P Pana Adamowicza to jest on symbolem do czego prowadzi kampania nienawiśći przez polityków. Pan Adamowicz powinien mieć pomniki to symbol jak ks.Popieluszko.

 2. Tego typu pogróżek nie można bagatelizować. Kaczyński ma 24godz na dobe ochronę oraz pod swoim domem ktora to kosztuje krocie. A jest zwykłym posłem. W tym przypadku Pan prezydent Lublina też powinien mieć zapewnioną ochronę Policji.

 3. Ok..już wiem …pisała to jedna osoba i zostanie namierzona dość szybko jak sobie zdaje, zrobiła osoba ta jeden poważny błąd …o tym błędzie już wiedzą władze , wystarczył mi jeden telefon …Jeden Błąd Poważny który doprowadzi do osoby która rozesłała te maile …w tym tygodniu jeszcze pewnie będzie osoba ta namierzona …ja pierdziele , poważna groźba a moim zdaniem pisała osoba która nawet nie umie się wysłowić i ten jeden błąd ….

  • Czemu tak panikujesz? Co, już stukają do drzwi?
   Nie rozrabiaj, nie będziesz się musiał pietrać.?

   • Żeby ci w ten pusty pisowski łeb ktoś kiedyś nie puknął.

    • Aleś zapodał… pisowski!!! ? Ja pisowski!!! ?????? Aleś ty GUPI!!! Ja się nadaję do Pisu, jak ty do baletu.

 4. Wrócił ryży zdrajca i podsyca atmosferę nimcy mu kazali

 5. Po poziomie komentarzy widać tutaj jaki elektorat ma PiS. Kto na nich głosował. Skąd tyle u nas motłochu? Bękartów?

 6. Jak to tłumoki nie umieją pogodzić się z przegraną pełowska żenada.

 7. Kaczyński ma pełną całodobowa obstawę i domu. Grube setki tysięcy łożymy na ochronę zwykłego posła…. Tutaj muszą być przedsięwzięte adekwatne środki do zagrożenia ,dopóki ten psychopata nie zostanie unieszkodliwiony przez policję i wymiar sprawiedliwości.

 8. Znajdą ich/albo jego szybciej niż wam się wydaje. W sieci nikt nie jest anonimowy. Jakie konsekwencje z tego wynikną czas pokaże

 9. To wszystko przez media ….media podburzają ludzi , skłucają a naiwni ludzie się żrą między sobą …..

 10. Pewnie jakiś następny wychowanek który o naogladał się tvn-u i wcześniej był blisko z PO-prapańcami. Ci zrobili go w balona, wykorzystali jak wiekszość naiwnych ludzi, a teraz się ościu odgraża. Podobnie było z śp.Adamowiczem. Z tym że śp. Adamowicz stał się niewygodny dla PO i coś musieli z tym zrobić. Równie dobrze te groźby to może być tz. „ubecka ustawka”. Kiedyś komunistyczny rząd stosował takie prowokacje, a PO-ło jak widać szybko się od nich uczyło.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo