Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Meeting of Styles ponownie w Lublinie. Festiwal graffiti odbędzie się w dwóch miejscach

Przez trzy dni, w sobotę 31 lipca oraz w weekend 7-8 sierpnia, w Lublinie będzie się odbywał festiwal graffiti Meeting of Styles. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wezmą tylko polscy artyści, bez zagranicznych gości.

W najbliższą sobotę w Lublinie rozpocznie się kolejny festiwal graffiti Meeting of Styles. Będzie to już 11. edycja tego znanego na całym świecie wydarzenia. Począwszy od 2002 r. zorganizowano już ponad 1 500 edycji na całym świecie, począwszy od Ameryki Północnej i Południowej, Azji oraz oczywiście w Europie. Lublin jest jedynym miastem w Polsce, które bierze
udział w tej międzynarodowej imprezie.

Pierwszego dnia artyści będą tworzyć swoje prace na terenach rekreacyjnych obok galerii handlowej Skende przy al. Spółdzielczości Pracy. W godzinach od 10:00 do 19:00 miejsce to zamieni się w przestrzeń pełną inspirującej sztuki miejskiej. Prace artystów pojawią się na specjalnie zbudowanej ścianie wzdłuż pumptracku, która zostanie tam na stałe.

Dodatkowo każdy chętny będzie mógł wziąć udział w otwartych warsztatach, podczas których nauczy się podstawowych zasad malowania graffiti i sam będzie mógł namalować część większego projektu. Po dwóch godzinach wspólnego malowania powstanie praca, która będzie nawiązywała do hasła projektu Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 – „Lublin is YOUth!”. Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Nie obowiązują zapisy, decyduje jedynie kolejność zgłoszeń.

Zaplanowana została również bitwa na graffiti. W trakcie 60-minutowej rundy dwóch polskich writerów zaprezentuje swój styl i umiejętności tworzenia graffiti. Podczas bitwy oceniana będzie technika, pomysł na wykorzystanie kolorów i koncepcja projektu. Prace writerów będzie sprawdzał Xman – aktywny do dzisiejszego dnia pionier polskiej sceny graffiti, który przyjedzie ze Szczecina.

Tydzień później uczestnicy festiwalu pojawią się w rejonie Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogrodu Botanicznego, gdzie tradycyjnie już będą tworzyć swoje prace na murze oporowym wzdłuż al. Solidarności. W tegorocznej edycji festiwalu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, liczba uczestników została ograniczona. W wydarzeniu udział wezmą tylko polscy artyści, bez zagranicznych gości.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone

Z kraju