Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przyjadą w środę do Lublina

Jutro w Lublinie gościć ma para prezydencka. Zaplanowano spotkanie z żołnierzami i przedstawicielami służb mundurowych. Okazją są zbliżające się święta.

W środę, 13 kwietnia w Lublinie będzie gościł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Przyjedzie on wraz z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą, aby złożyć przedświąteczną wizytę u żołnierzy. Dokładnie chodzi o Wielonarodową Litewsko–Polsko–Ukraińską Brygadę.

W spotkaniu wezmą udział nie tylko polscy żołnierze, lecz również ci służący w wojskach sojuszniczych oraz partnerskich. Do tego dochodzą przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, straży pożarnych, a także organizacji pozarządowych i wolontariusze zaangażowani w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Z Lublina para prezydencka uda się na Łotwę, gdzie odwiedzi Polski Kontyngent Wojskowy. Wizyta ta wiąże się także z przygotowaniami do szczytu NATO w Madrycie.

(fot. lublin112)

38 komentarzy

  1. Jak na polsko-ukraińskiego prezydenta to w klapie powinien się znaleźć jeszcze jeden znaczek, albo jakaś ukraińska matka boska.

  2. No i co? Tak na niego i niemowę czekałem, chorągiewka w pogotowiu a ten tak się zagadał z kolegami, że nie wyhamował i pojechał dalej…

  3. Przeciez jedzie własnie na Ukrainę, to co, rozdwoi się?

  4. Lewaki już pieją? Wyjazd był utrzymywany w tajemnicy i nie była znana dokładna data wyjazdu do Kijowa dlatego musiał zrezygnować z Lublina. Nic wam nie pasuje. Ogarnijcie się czerwone pająki z Platformy Oszustów i całej otoczki. Tusk do Was może przyjedzie, w snach???

  5. Specjalnie kupili mu tablet do czytania bo jak dostał przemówienie na kartce to podpisał…

  6. dokładnie to chodzi o lans

    • I to za Twoje Pieniądze! Z Twoich podatków! Dasz radę opanować to lekami, czy trzeba kaftan?

Z kraju