Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Premier zapowiedział, że będą nowe obostrzenia na nadchodzące święta. W związku z nową mutacją koronawirusa

Wkrótce poznamy nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Chodzi o szerzącą się nową mutację o nazwie Omikron. Jak przekazał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, pakiet obostrzeń jest już przygotowany.

Jak przekazał w poniedziałek premier, jutro lub pojutrze zostaną przedstawione obostrzenia w związku z nadchodzącymi świętami i mutacją o nazwie Omikron. Szef rządu przekazał, że są one już przygotowane. Co więcej, zaznaczył że rząd będzie wzmacniał mechanizmy obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Mają pojawić się również wzmocnione obostrzenia wobec niezaszczepionych.

– Stan rzeczy przedstawia się niedobrze, bardzo niedobrze, mamy dużo zgonów. To zgony przede wszystkim osób niezaszczepionych. Ważne jest to, byśmy się szczepili, będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień – powiedział premier.

Zapowiadane przez Mateusza Morawieckiego obostrzenia będą obowiązywały w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Obecnie nie ma informacji o wykryciu nowej mutacji na terenie Polski.

– Zapewne jest już w Polsce, nie ma co się oszukiwać. Niebawem pewnie będzie zidentyfikowany – powiedział premier o Omikronie.

(fot. KPRM)

43 komentarze

  1. straszak i tyle.poki cena ropy Brent czyli CB.F nie spadnie ponizej 64$ nie sadze ,aby te obostrzenia czy tez przymus szczepien zostalo wprowadzone w PL.poki co mamy duze odbicie ceny ropy co moim zdaniem przelozy sie na spadek nowych dziennych zakazen oczywiscie na wykresie MZ.

  2. Omikron jest już w polsce niebawem zostanie zidentyfikowany. To jakis tajny agent?

  3. Omnikron pracuje nad powstaniem Omnibusa z Wysp Cooka.

Z kraju