Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Premier: „Po 15 września utrzymamy całkowity zakaz przywozu ukraińskiego zboża”

15 września 2023 r. wygasa unijne embargo na przywóz ukraińskiego zboża i innych produktów rolnych, które chroni Polskę oraz cztery inne państwa. – Teraz zabiegamy o przedłużenie embarga. Rada Ministrów podjęła dziś istotną decyzję, która dotyczy bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce. Dzięki naszej twardej postawie embargo będzie dalej obowiązywać, niezależnie od decyzji Komisji Europejskiej. Nie dopuścimy do destabilizacji krajowego rynku rolnego. Interesy polskich rolników, polskiej wsi oraz milionów polskich konsumentów są dla nas zawsze na pierwszym miejscu – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

32 komentarze

 1. Szkoda że rok wcześniej tak nie kontrolowali sytuacji – rolnicy sprzedają zboża za połowę pieniędzy, nawozy i środki ochrony roślin kupowali normalnie w unijnych cenach a pasza dla zwierząt
  i chleb w sklepie jak zdrożał bo zboże było ( drogie ) to teraz nie potaniało nic jak zboże jest za połowę ceny ; )

  • Rolnicy narzekają że zboże sprzedają tanio, ale mieszkania pod wynajem w Lublinie wykupują. To jak to jest, na wsi jest brieda czy dobrobyt.

  • to nieprawda, w TVP mówią inaczej
   A i jeszcze, że to wina Tuska

 2. Wybory idą więc trzeba kłamać dalej aby się przy korycie utrzymać I gotówką płacić za kolejne nieruchomości

 3. najlepiej by pszenica była po 2500,- za tonę a bochenek gleba po 15,- wtedy nasze chłopy by były zadowolone i jeszcze dopłaty z tej wyimaginowanej wspólnoty odkładać pod poduchę na nowiuśkie niemieckie łałudi

 4. Raz jest gorzej raz jest lepiej pieniądze należy mieć odłożone na chude lata.

 5. Jestem ciekaw czy utrzymały by gdyby nie było wyborów…

 6. Gdyby nie wybory to by było że UE kazała i tak musi być, a tak jednak da się.

 7. „Nie dopuścimy do destabilizacji krajowego rynku rolnego” – przecież właśnie to zrobiliście wpuszczając setki wagonów z Ukrainy… Ledwo co gębę otworzył i od razu kłamie. Jak ja go nie lubię, pluje wszystkim w twarz i nie ma wstydu. No ale kasa na jego koncie się zgadza to czego tu oczekiwać.

 8. Marysia (nie sierotka)

  Tak, czy siak, jednak pamiętajcie: nikt nie da wam tyle co Tusk obieca 😆

 9. „Teraz zabiegamy…” Obudził się przed wyborami?

  • Tak w ogóle, to podejrzewam, że blokada wwozu zboża jest to coś, czego się nie da przedłużyć, i jeśli pisowcy wygrają wybory to powiedzą, że „Unia zabroniła i się nie da”, a jak przegrają, to będą pytać wygranych „Gdzie jest blokada? My obiecaliśmy a wy nic z tym nie robicie, my byśmy zrobili”. Taka typowa podłożona świnia. I będzie takich jeszcze dużo.

 10. I tak będziemy głosować na PiS.

Dodaj komentarz

Z kraju