690 680 960

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „Polski Ład”. Zmiany w podatkach, kolejne pieniądze dla dzieci, wsparcie przy spłacie kredytu (wideo)

W sobotę odbyła się prezentacja programu „Polski Ład” przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. – „Polski Ład” – wielki program społeczno-gospodarczy na najbliższe lata. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość. Chcemy, żeby wszyscy w Polsce mieli jak najlepsze warunki do godnego życia na europejskim poziomie – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Przypadł mi dzisiaj zaszczyt przedstawienia wstępu do omówienia programu Polski Ład – programu obszernego, wielkiego, który został sformułowany niedawno i dzisiaj ma być przedstawiony Polakom – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji Programu Polski Ład.

Podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w ciągu ostatnich pięciu lat działał sprawnie, istniała strategia zrównoważonego rozwoju, która bardzo się sprawdzała, a Polska rozwijała się na dwa sposoby – gospodarczo i społecznie.

– Polski Ład jest oparty o polskie wartości. My zawsze prowadziliśmy naszą politykę w oparciu o nie. Polska oparta o tradycję, o solidarność, Polska sprawiedliwa, równych szans – to był nasz cel i to jest polski cel – mówił Prezes PiS.

Zaznaczył, że Polska musi kształcić coraz więcej lekarzy, pielęgniarek oraz, że zostaną wprowadzone wielkie procesy inwestycyjne.

– Pojawią się nowe instytucje, które będą przeprowadzać modernizację, badania, które mają także porządkować sprawy w szpitalach i restrukturyzować – Fundusz Modernizacji Szpitali oraz Agencja Rozwoju Szpitali- zapowiedział.

Zwrócił uwagę, że Polska ma niskie bezrobocie i to jeden z naszych wielkich sukcesów, a przedsięwzięcia w ramach Polskiego Ładu dadzą co najmniej 500 tys. nowych miejsc pracy.

– Będziemy dążyć do tego, żeby zostały zniesione umowy śmieciowe. Chcemy, aby w krótkim czasie powstał jeden mechanizm, jeden model kontraktu pracy- mówił.

Poinformował, że na pierwszym planie rozwoju wsi będzie postawiona ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym m.in. możliwość przekazania gospodarstwa bez zrzekania się go.

– W szkołach średnich wprowadzimy naukę historii dwoma nurtami tzn., historię powszechną i historię Polski. Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2-3, może więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Będzie to ogromna zmiana – przekazał.

Dodał, że Polska musi być krajem głęboko osadzonym w naszej tradycji, krajem dumnym, który idzie do przodu, bo warto być Polakiem i warto spełniać polskie aspiracje, dlatego został zaprezentowany Polski Ład – nową, wielką ofensywę dla Polski.

– Pierwszy filar Polskiego Ładu to służba zdrowia, filar drugi to bardziej sprawiedliwy system podatkowy, filar trzeci to emerytura do 2500 zł bez podatku, filar czwarty to tematyka mieszkaniowa, filar piaty to wielki program inwestycyjny – poinformował Premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, dzięki programowi Polski Ład Polska będzie lepszym miejscem do życia, a rodziny są w sercu programu Zjednoczonej Prawicy.

– Niezwykle ważne jest, żebyśmy wytyczali nową drogę. To droga nowoczesności, ale opartej o naszą tradycję. To droga kontynuacji naszych wielkich programów społecznych i nowych propozycji. Nowej przebudowy programów społecznych, systemu podatkowego, systemu gospodarczego – mówił premier.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaznaczyła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości ma plan, narzędzia oraz zdeterminowaną grupę ludzi, która chce ten plan wdrażać w życie, aby Polska wróciła na ścieżkę dobrego rozwoju.

– Dla nas rodzina jest nadal najważniejsza i my z tej ścieżki nie zejdziemy. Nasze wszystkie programy skupiają się wokół rodziny – dodała.

Prezes Porozumienia Jarosław Gowin podkreślił, że należy jak najszerzej promować polską markę, a granicą oraz stawiać na polskie firmy.

– Zapewnienie bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych oczekiwań Polaków. Widzą oni różnicę pomiędzy Zjednoczoną Prawicą, a poprzednią ekipą i ich polityką. My mówimy, ale i podejmujemy konkretne zmiany – dodał Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Polski Ład w skrócie 

 

(fot. wideo PiS)

71 komentarzy

 1. Powywieszać przedsiębiorców. Bravo pis

 2. Lekarz Niedzieli

  później na komunii bachory płaczą że za mało kasy xD

 3. ale dno
  a reklamują w tv że unijne środki pomogą wyjść z kryzysu dlaczego nie mówią że jest kryzys
  proponuję wprowadzić 100 godzin historii w tygodniu to pomoże myśleć i rozwijać młodzież aby w przyszłości potrafiła się odnaleźć na rynku pracy – chore
  kolejne instytucje stworzą po to żeby partyjni kolesie mogli się jeszcze nachapać póki są u władzy co tam 70 mln sasina i spółki trzeba brać przykład z obajtka i doić partyjniacy wszystkich swoich ochronią

 4. co kundle ujadacie, PiS to rząd który dba o Polskę I Polaków ,

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas