Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pracownicy Biedronki pomylili zabawkę z bombą. W sklepie interweniowali antyterroryści (zdjęcia)

W sklepie Biedronka w Tomaszowie Lubelskim, z której przed południem ewakuowano klientów i pracowników, nie było żadnej bomby. Za ładunek wybuchowy personel uznał… element zabawki.

Alarm bombowy, który dzisiaj przed południem ogłoszono w Biedronce przy ul. Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim, okazał się fałszywy. Jak już informowaliśmy, około godziny 11:50 pracownicy sklepu powiadomili służby ratunkowe, że na jednej z półek znajduje się podejrzany przedmiot. Miał on wyglądać jak ładunek wybuchowy.

Na miejsce od razu przyjechała policja i straż pożarna. Jak nas poinformowano w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, kierownik sklepu przeprowadził ewakuację klientów oraz pracowników. Z użytkowania wyłączono również przyległy do budynku parking. Funkcjonariusze przystąpili do sprawdzania pakunku oraz jego zawartości.

W działaniach uczestniczyło kilkunastu policjantów, cztery zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego. Dla pracowników ustawiono specjalny namiot, w którym oczekiwali na zakończenie czynności. Zamknięte zostały też trzy hale zlokalizowanego obok zakładu produkcyjnego, a także pobliska stacja paliw.

Specjalnie do tych działań ściągnięto antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Pirotechnicy po wykonaniu oględzin zadecydowali o zakończeniu działań. Z przekazanych nam informacji wynika, że rzekomą bombą okazał się element znajdującej się w sprzedaży zabawki. Znajdowały się w nim baterie, diody i przewody elektryczne.

Pracownicy Biedronki pomylili zabawkę z bombą. W sklepie interweniowali antyterroryści (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

22 komentarze

 1. dyrektor sklepu nie zna swojego towaru?

 2. Może to był element z zestawu „Mały Terrorysta”?

 3. W tytule jest że personel sklepu uznał element zabawki to bomba a policja po wezwaniu czemu nie stwierdziła że to jednak jest pomyłka tylko wezwali saperów aż z lublina!!Policja nie wie jak wyglada bomba a personel sklepu ma wiedzieć to oni maja wiecej z tym doczynienia!!było mineło i nie ma co gdybać☺☺

 4. Brak słów do komentarzy oczerniajacych. Ciekawe co byscie pisali jak by zginęło kilkanaście ludzi, bo okazało by się ze kierownik zbagatelizowal sprawę, albo by nikt bomby nie zauważył…. Wtedy ciekawego do kogo by były pretensje…. Więc lepiej czasami nie komentować, i nie wymadrzac się, tylko postawić sie na miejscu osoby, co bys wtedy Ty zrobił…. Jednak coraz bardziej przekonuje się, ze lubi sie w tym Kraju ludzi oceniac, samą przyjemność to wam przynosi. Teraz będziecie mieli wielki ubaw… Brak słów

  • To byłaby chyba pierwsza bomba w Polsce, od której zginęli cywile, od 2 września 1945 roku 🙂 ludzie, przestańcie oglądać Dlaczego Ja, Trudne sprawy, Szpital itd. bo niedługo na ulice nie wyjdziecie.

 5. To teraz bekną wiejskie głąby za nieuzasadnione wezwania 'czarnych małp’ , buhahahahahaha
  Kto by chciał wysadzić ten wasz butik ?!

 6. Czy w policji nie ma specjalisty – JEDNEGO, aby ocenić taką zawartość a nie wzywać cały szwadron policji ,wojska ,strazy pożarnej i karetek pogotowia. Tak się marnuje pieniądze podatnika. To jakieś chore ,kto tam podejmuje tak głupie decyzje!!!!!!
  Bardzo wielu funkcjonariuszy w policji nigdy nie powinno być w tych szeregach ale tak jest jak sie przyjmuje kolesi anie fachowców!!