W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie powstał kącik zabaw dla dzieci (zdjęcia)

Spory wkład w kącik zabaw dla dzieci, który dzisiaj otworzono w szpitalu dziecięcym, włożyli nasi czytelnicy. To Wy, stanęliście na wysokości zadania i w potrzebie natychmiast zareagowaliście zapewniając lubelskiej placówce wygraną.

W środę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odbyło się otwarcie wyjątkowego kącika zabaw dla pacjentów placówki. Na najmłodszych czeka duża zabawka
zaprojektowana we współpracy z pedagogiem i psychologiem, dzięki której dzieci będą mogły rozwinąć swoją koncentrację i koordynację ruchową. Poza tym wnętrze
wyposażone jest również w dziecięce mebelki w ciepłej, żółtej barwie nawiązującej do kolorów marki Serenada, która nie tylko doskonale pobudza wyobraźnię, ale również dodaje energii do działania. Całość dopełnia duża ilość zabawek i materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

Kącik powstał w ramach akcji Serenada Dla Dzieci, ogólnopolskiej inicjatywy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizowane są wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia. Pierwsze z nich powstały w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach, gdzie mleczarnia posiada swoje oddziały. W tej edycji to pracownicy i dostawcy mleczarni Spomlek sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali miejsca, w których takie kąciki mogłyby powstać. W otwarciu lubelskiego kącika wzięli udział m.in. dr n. med. Jerzy Szarecki, Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek czy też Paweł Gaca, Wiceprezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

-Jestem pod wrażeniem ogromnego zaangażowania pracowników zgłoszonych placówek zdrowotnych, jak również mieszkańców poszczególnych miejscowości. Niemal 200 tysięcy oddanych głosów na 18 placówek robi wrażenie i tylko utwierdza nas w przekonaniu, że nasza inicjatywa jest potrzebna. Nie spoczywamy na laurach i w naszych głowach już rodzą się kolejne pomysły związane z nową edycją. – podkreśla Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Najwięcej, bo prawie 31 tysięcy głosów zdobył Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Jednak jak wyjaśniała Agnieszka Osińska z USD, nie było łatwo uzyskać tak dużą liczbę głosów. Angażowano wiele osób, rodziców leczonych dzieci, pracowników, internautów a nawet studentów. Wszystko to sprawiło, że lubelska placówka cały czas prowadziła. Jednak ostatniego dnia walka pomiędzy szpitalami stała się tak zagorzała, że szpital dziecięcy z godziny na godzinę spadał w zestawieniu. Kiedy znajdował się na szóstym miejscu sięgnęliśmy po asa w rękawie, czyli naszych czytelników. Po opublikowaniu materiału z prośbą o głosy, w ciągu kilkudziesięciu minut lubelski szpital znów wskoczył na pierwsze miejsce, gdzie pozostał do końca głosowania.

(fot. lublin112)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Fajnie, że mogliśmy pomoc tak niewielkim wysiłkiem?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki