Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pracowita noc sztabów wyborczych. Od razu ruszyli do usuwania z ulic banerów

Zgodnie z przepisami, plakaty i hasła wyborcze oraz wszelkiego rodzaju materiały ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej, muszą zostać usunięte w terminie 30 dni od wyborów. Część kandydatów ruszyła z tym od razu po zakończeniu wyborów.

W niedzielę po godzinie 21:00, a więc od razu po ustaniu ciszy wyborczej, pracownicy niektórych sztabów wyborczych rozpoczęli usuwanie materiałów promujących poszczególnych kandydatów. Na terenie Lublina można było dostrzec, że najszybciej znikają banery wielkich wygranych, czyli Przemysława Czarnka i Marty Wcisło. Ustawione przy ulicach konstrukcje reklamowe były rozbierane i wywożone.

Jak nam przekazano, chodzi głównie o to, aby mieszkańcy nie zarzucali kandydatom, że po wygranej przestali się interesować swoimi materiałami wyborczymi. Kolejna sprawa to koszty z tym związane. Wiele banerów umieszczono bowiem na metalowych elementach, jakie zostały wypożyczone. Dlatego też liczy się, aby je jak najszybciej zwrócić.

Zgodnie z przepisami, plakaty i hasła wyborcze oraz wszelkiego rodzaju materiały ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej, muszą zostać usunięte w terminie 30 dni od wyborów. Jeżeli nie zostanie to uczynione, wówczas włodarze poszczególnych gmin mogą je usunąć na koszt poszczególnych kandydatów.

4 komentarze

  1. Uf naroście nie będzie gęby tej głupiej baby.

  2. Z tego co widzę jadąc to chyba wyborcy sami dokonują demontażu i zawłaszczenia.

  3. I to wszystko z Moich Podatków…

  4. Spasluch czarnek nie będzie już straszył

Dodaj komentarz

Z kraju