Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar kamienicy na Starym Mieście. Strażacy walczą z ogniem

Strażacy walczą z pożarem kamienicy przy ul. Rybnej w Lublinie. Dym widoczny jest z wielu kilometrów. Nie ma wjazdu na Stare Miasto.

Pożar kamienicy przy ulicy Rybnej na Starym Mieście w Lublinie został zauważony w piątek przed godziną 9. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Oprócz strażaków na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne oraz policja.

Jak ustaliliśmy, pożarem objęta jest niezamieszkała kamienica. Na miejscu z ogniem walczy kilkunastu strażaków. Wokół opanuje silne zadymienie. Słup dymu widoczny jest z odległych dzielnic miasta.

Całkowicie zablokowany jest wjazd na teren Starego Miasta. W chwili obecnej nie jest jeszcze znana przyczyna pojawienia się ognia.

101

102

103

104

105


(fot. lublin112, nadesłane – Anna, Jacek, Agnieszka, Dominik, Natalia, Waldek, Krzysztof, Livia – DZIĘKUJEMY!)
2018-08-24 09:17:21

21 komentarzy

  1. kontrolowane wyburzanie ? – swoja droga szkoda, ze nie dzieje sie to w trakcie jarmarku gdzie pelno ludzi – czy straz nie potrafi zagasic pustego budynku w ciagu 3 godzin ?

  2. Najwidoczniej ktoś miał już dosyć walki z konserwatorem, mając na uwadze stan budynku pewnie pójdzie do wyburzenia – kawałek działki do zabudowy jak znalazł…

  3. 6 godzin i 30 minut później, a dymek dalej się unosi. Dorzućcie jakieś zdjęcia ze zgliszczy tego co pozostało. Pustostan zabity dechami a fajczył się tak długo jak by był wypchany węglem, kanistrami z bęzyną, starymi kanapami i cholera wie czym jeszcze. A może strażaki używali jakiejś suchej wody?

  4. Pół lublina w smogu teraz.

  5. Każdy jęczy tu na straż ze nie potrafią zagasić budynku… a ktoś z was gasił budynek z drewnianej konstrukcji o takiej powierzchni, że tylko mozliwe jest gaszenie go od zewnątrz ponieważ w każdej chwili może się zawalić konstrukcja, a glownie dach, co zresztą po jakimś czasie sie stało. Przez cały dzień wymieniały się tam zastępy straży pożarnej z całej okolicy Lublina i walczyły z pożarem. Miejcie szacunek do tych ludzi bo oni poświęcają życie żeby pożar nierozprzestrzenił sie dalej gdzie mieszkają ludzie.