Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar na cmentarzu na Majdanku. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie

Dzisiaj po południu na cmentarzu na Majdanku doszło do pożaru. Spłonęły cztery sporych rozmiarów drzewa.

Pożar na terenie cmentarza na Majdanku w Lublinie pojawił się w czwartek około godziny 14:30. Płomienie zaczęły obejmować rosnące pomiędzy grobami tuje. Do tego ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał.

Jak wyjaśniał nam jeden ze świadków, natychmiast powiadomiona została straż pożarna, a znajdujące się w pobliżu osoby, rozpoczęły akcję gaśniczą. Włączyło się w nią około 15 osób. Przybyli na miejsce strażacy dogasili płonące drzewa.

Spłonęły cztery tuje. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i ze sporych rozmiarów drzew, zostały same kikuty. Wstępnie ustalono, że pożar mógł zostać zainicjowany od zniczy ustawionych tuż pod gałęziami.

61

61

IMG_20180531_145044

IMG_20180531_144322

IMG_20180531_144316

IMG_20180531_144218

(fot. nadesłane – Jan)
2018-05-31 17:21:32

13 komentarzy

 1. Na wszystkich cmentarzach jest za dużo drzew, są zagrożeniem dla pomników w razie wiatru, są zagrożeniem pożarowym – krzewy też, a także są utrapieniem podczas sprzątania – leci z nich na pomniki oraz wszelkie ptactwo zostawia swoje ślady „defekacji”

  • A więc panie Bolek, wniosek jest jeden – wyciąć wszystkie drzewa, krzewy, wytępić ptaki, no i zakazać spadania samolotów, w drodze do lądowania na naszym Air Port Lublin k/ Świdnika.
   Można jeszcze zakazać świecenia zniczy oraz wstępu na ten Cmentarz – chyba, że po śmierci.

   • Widać brak rozumienia czytanego tekstu-inteligencję potwierdza użyty nick 😉 Większość ludzi czepiających się czyichś komentarzy to znudzone niepracujące lesery.
    Co ma samolot do lądowania na cmentarzu? Ale dzięki, rozbawiłeś/łaś zapewne nie tylko mnie 😉

    • Jasny Gwint !!!

     Bolki takie są – nie pojmują pewnych zależności…
     Bolku, jak samolot leci to oczywiście lepiej jak wyląduje, a nie, spadnie, a samoloty podchodzące do lądowania w świdnickim Air Port przelatują nad Majdankiem i to nisko.
     Ty wiesz co by było gdyby taki, (nie daj Boże) spadł właśnie tam – natychmiast należy zabronić latania nad tym miejscem spoczynku i to nawet wcześniej niż się zleci wycinkę drzew i krzaków rosnących między grobami.

 2. która część cmentarza ?

  • Xantypa (ś.p. nie długo)

   A co? Pojedziesz postawić tam znicz ty drzewom, które „poległy”?

   • A może po prostu chce wiedzieć, czy to nie przy grobach jego bliskich. Po co ma latać i sprawdzać?

 3. Albo ktoś chcial się pozbyć chabuzia za grobem, zamiast latać po kancelariach „zaświecił” choinkę i wytną sami .

 4. Rąsia Rąsia Rąsia dziękuję Panu

  Sprawa prosta. Zlikwidować wszystkie cmentarze. Naukowcy niech wymyślą co można zrobić z ciałami umarlaków. Mała podpowiedź z mojej strony: film ” Waterworld” z 1995 roku. i wszystko jasne.

 5. To nie znicze tylko gorąca modlitwa rozpaliła krzaki.

 6. sezon na wypalanie tuji otworzony

 7. Ze zdjęć wynika, że tuje rosły za pomnikiem. Wiec jak od zniczy?

 8. a mnie zastanawia jak to jest na tym majdanku, że ludzie sobie sadzą do woli różne tuje, róże i inne kwiaty za/przy grobach swoich bliskich. Jak w ogóle zarządca się może na to godzić? To już nie pierwszy przypadek kiedy tuje tam płoną jak pochodnie, a jak raczej każdy wie palą się one w mgnieniu oka. Dodatkowo zgadzam się z jednym z powyższych komentarzy, że zaśmieca to groby i uliczki, a z kolei róże są bardzo uciążliwe przy sprzątaniu nagrobków…