690 680 960

Powroty z wakacji, wzmożony ruch na drogach. Policjanci apelują o rozwagę

W niedzielę należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych, trasach dojazdowych do dużych miast i trasach wyjazdowych z miejscowości wypoczynkowych. Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci apelują do kierowców, aby wracając do domu z wakacji ze swoimi najbliższymi, pamiętali o elementarnych zasadach bezpieczeństwa.

Zaplanujmy trasę podróży, uwzględniając warunki pogodowe oraz ewentualne utrudnienia w ruchu. Nie spieszmy się, nie wyznaczajmy sobie godziny dotarcia do celu. Najważniejsze, abyśmy dojechali bezpiecznie. Unikajmy zbędnego wyprzedzania, zwłaszcza w czasie jazdy w długiej kolumnie pojazdów. Staje się ono z reguły bezcelowe.

Nie należy prowadzić pojazdu, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. No i oczywiście przestrzegajmy dopuszczalnych limitów prędkości. Niestety, wciąż dominującą przyczyną tragedii na drodze jest jazda z nadmierną prędkością.

Policja apeluje o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeśli chodzi o przewozy autokarowe, to podstawowym warunkiem bezpieczeństwa jest sprawny autokar oraz kierowca, który przestrzega przepisów ruchu drogowego. Opiekunowie grup dzieci i młodzieży powracających z wakacji autobusem, w razie jakichkolwiek wątpliwości, powinni zgłosić policji potrzebę skontrolowania pojazdu i kierowcy.

Niezależnie jaką trasę pokonujemy, pamiętajmy, aby zawsze korzystać z drogi w sposób odpowiedzialny, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Cieee chorobaaaa !!!

    Policjanci apelują o rozwagę… rzucanie pereł przed wieprze… 😆

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!