690 680 960

Chciała zarobić na akcjach koncernu paliwowego, straciła prawie 57 tys. złotych

Mieszkanka gminy Kąkolewnica padła ofiarą oszustów. Kobieta chciała zainwestować w akcje koncernu paliowego, z jej konta zniknęło niemal 57 tys. złotych.

Radzyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę 51-letniej mieszkanki gminy Kąkolewnica. Kobieta znalazła w sieci ofertę zakupu akcji koncernu paliwowego. Następnie zarejestrowała się na stronie internetowej, gdzie podała wszystkie swoje dane. Po chwili telefonicznie skontaktował się z nią rzekomy analityk londyńskiej giełdy i zaoferował jej zakup akcji znanego koncernu paliwowego oraz ropy naftowej.

Oszust namówił kobietę do instalacji aplikacji do zdalnego sterowania urządzeniem, tłumacząc, że za jej pośrednictwem będzie można nabyć akcje giełdowe.

51-latka nieświadoma zagrożenia wykonała wszystkie polecenia analityka. Przez kilka kolejnych dnia fałszywy doradca w trakcie rozmów telefonicznych namówił kobietę na zakup akcji ropy naftowej, złota czy srebra. Z pozoru atrakcyjną ofertę zaakceptowała mieszkanka gminy Kąkolewnica i zakupiła akcje za kwotę 20 tysięcy złotych.

Jak się okazało po kilku dniach, z jej konta bankowego zniknęły pieniądze. Kobieta nabrała podejrzeń i natychmiast udała się do swojego banku, gdzie zastrzegła możliwość korzystania z konta i karty kredytowej. Niestety podsumowując „inwestycję” okazało się, że straty sięgają niemal 57 tysięcy złotych, a kontakt z londyńskim analitykiem urwał się. Sprawą zajmują się radzyńscy mundurowi.

(fot. Policja)

16 komentarzy

 1. Dobra kobitka,wspomogła bardziej potrzebującego który rzuci fundusze w obrót i da innym zarobić .Sama pewnie by kisiła na koncie .

 2. Widziałem te (i tym podobne) reklamy na FB, nie rozumiem dlaczego fb nie weryfikuje oszustw na tak szeroką skalę, i czemu prokuratura nic z tym nie robi.

  • Bo to płatna reklama – tak samo jak te wszystkie witaminy i suplementy co można kupować bez recepty, a witamina „D” sprzedawana w lecie to hit

 3. Cham bity deską:)

  😂 ..to zarobiła juz tej kasy nie odzyska oszuści mają konta wystawiane na słupów..kas z nich zostaje wypłacana w gotówce i są nie do namierzenia..głupich i naiwnych jest teraz na pęczki..chytry traci dwa razy😉

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas