Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poszedł nad Bystrzycę, zastał taki widok. Masa śmieci w rzece (zdjęcia)

Woda jest życiem, a jej czystość jest kluczowym elementem dla zachowania zdrowego środowiska. Niestety, w wielu miejscach do rzek i strumieni trafiają odpady. Na masę różnych śmieci natrafił nasz Czytelnik w Bystrzycy przy ul. Turystycznej w Lublinie.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcia wykonane wczoraj, na których widać masę śmieci w Bystrzycy w rejonie ul. Turystycznej. W wodzie znajdują się głównie różnego rodzaju butelki, puszki, kartony, czy tez gąbka i plastiki. Zator ze śmieci jest już tak duży, że obejmuje obszar od brzegu do brzegu rzeki.

Trzy lata temu opisywaliśmy problem odpadów na tym odcinku rzeki. Wówczas kajakarze natrafili na „kożuch” z odpadów pokrywający znaczny odcinek Bystrzycy. Przedstawiciel Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie zapewniał, że temat jest znany i rzeka zostanie uprzątnięta. Tak też się stało. Jednak jak widać, po raz kolejny w tym rejonie na rzece pojawiła się masa przeróżnych śmieci.

Przepływające przez Lublin Bystrzyca jest jednym z symboli miasta. Kiedyś była to malownicza rzeka o czystej wodzie, którą doceniali wędkarze, zwykli mieszkańcy czy też turyści. Jednak w ostatnich latach zaczęła się pogarszać jakość jej wód, a jej brzegi stały się miejscem zanieczyszczeń.

Problem śmieci nad Bystrzycą dotyczy nie tylko ulicy Turystycznej. Tereny, którymi wije się lubelska rzeka, stanowią część naturalnego dziedzictwa Lublina, niestety są miejscem degradowania przyrody przez wyrzucane do wody śmieci. To poważne zagrożenie dla rzeki i jej środowiska naturalnego.

O sprawie powiadomiliśmy Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie.

PRZECZYTAJ

Kożuch ze śmieci na Bystrzycy, nie da się płynąć kajakiem. Rzeka wkrótce ma być uprzątnięta (zdjęcia)

35 komentarzy

  1. Pisowskie wychowanie.

  2. będzie kaucja na butelki i się zaraz skończą dzikie wysypiska

  3. Kolejny sukces tuska i jego neoliberalizmu

Dodaj komentarz