690 680 960

Jak poradzić sobie na rynku pracy. Doradcy zawodowi odwiedzają młodzież

Kolejne warsztaty z młodzieżą uczącą się oraz pracującą przeprowadził doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym. Spotkanie odbyło się w dniu 1 grudnia br w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu oraz w Zespole Szkół – Gimnazjum w Pawłowie.

Podczas Warsztatów młodzież mogła dowiedzieć się o poczuciu własnej wartości a także o kompetencjach miękkich. W trakcie zajęć doradca zawodowy przeprowadził konkurs dotyczący portalu dokariery.pl i ECAM. Młodzież odpowiadała na zadane pytania. Troje najlepszych uczniów otrzymało zestawy upominków: długopisy, notes, breloczki, kubki, saszetki, nerki itp.

Doradca zawodowy zapoznał także z regulaminem dotyczącym „konkursu plastycznego”. Chętni uczniowie zapisali się do uczestnictwa w konkursie, który zaplanowano na czwartek 8 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym i w Gimnazjum w Pawłowie. Wyświetlono również film pt. „Kompetencje miękkie”.

– Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem a młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu z doradcą – tłumaczy Elżbieta Rorenberg z
Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym.

Jak poradzić sobie na rynku pracy. Doradcy zawodowi odwiedzają młodzież

(fot. nadesłane)
2016-12-03 09:39:46

7 komentarzy

 1. No właśnie ktoś musi się nie uczyć żeby zapełnić te etaty po 1700zł brutto

 2. Jakość tych doradców to porażka.

 3. Ja poradzilem se w ten sposób ze już drugie 500 plus mi się urodzi za 3 miiesiace a jeszcze planujemy trzecie. Do tego na budowie robię kasa leci i dodatki i co można.? ;))

 4. Zabrać 500 plus. Ja sobie poradziłem, że wylatuje do pracy za granicę. Firma w Czechach bo taniej I wyje***e na polski ZUS I podatki polskie 🙂 Pozdrawiam murzynow 🙂

 5. Widać po tych twarzach opartych na łokciach jakie to wszystko jest interesujące. A tych „troje najlepszych”, to było wytypowanych już dawno wcześniej, klasowych prymusów, którzy znali wcześniej pytania. Ja tak samo kilkanaście lat temu byłem na takich warsztatach, gdzie po moim liceum według doradców najlepiej było iść na studia w kierunku Ochrony Środowiska. poszedłem. Skończyłem. I wyszedłem na tym jak Zabłocki. Teraz jestem kierowcą zawodowym z braku perspektyw. Pięć lat w plecy tylko na tych studiach. Kto nie ma pleców, ten nie ma porządnej pracy po studiach.

 6. aby mlodzi poradzili sobie z zyciem powinni miec 3-4godziny dziennie angielski z mlodym nauczycielem lub nauczycielka i tylko ten przedmiot. na praktykach dla chlopakow najlepiej montaz karton gipsow-sufity,scianki dzialowe,malowanie,ukladanie glazury,terakoty-zima nie zima praca jest caly czas.oczywiscie nauczycielem powinien byc ktos kto sie tym niedawno zajmowal a nie 20 lat temu.aby kogos nie dorabiac kazdy by mogl dac ogloszenie a dobry fachowiec zawsze bedzie mial zlecenia jesli tylko z cena nie bedzie szalal.przy tych pracach potrzebna sprawna osobowka i pare w miare tanich narzedzi.kto by sie przylozyl tak na powaznie do nauki a nie pil na przerwach wino to zapewniam ze dalby sobie rade jak nie w Pl to np. w Szwecji.tam z praca nie ma problemu tylko trzeba w miare db znam angielski

 7. Jak poradzić sobie na rynku pracy? Trzeba coś umieć robić i… chcieć pracować za brutto 1200, w porywach 1800 Pe eL e Nów/m-c.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas