Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci zatrzymali senatora Jacka Burego podczas Strajku Przedsiębiorców w Warszawie (wideo)

W Warszawie po raz kolejny trwa Strajk Przedsiębiorców. Wśród zatrzymanych osób jest senator z woj. lubelskiego Jacek Bury. Jak twierdzi Komenda Stołeczna Policji protest jest nielegalny.

W Warszawie od kilku godzin trwa Strajk Przedsiębiorców. W sieci pojawiają się kolejne relacje ze stolicy. Jak informuje na swoim profilu na Facebooku senator z woj. lubelskiego Jacek Bury, został on zatrzymany i siłą wepchnięty do radiowozu, pomimo tego, że informował, iż jest senatorem.

Relację na żywo Jacek Bury prowadził z radiowozu. Jak przekazuje na nagraniu, został podcięty przez policjanta od tyłu na wysokości kolan, po czym wepchnięto go dalej do radiowozu.

 

 

Protestanci zostali rozdzieleni. Część udała się pod Sejm, zaś jedna z grup została odcięta policyjnym kordonem i spryskana gazem. Na nagraniu w sieci widać, że w działaniach policji ucierpieli także dziennikarze relacjonujący całe zdarzenie.

 

 

W grupie na Facebooku „Strajk Przedsiębiorców” cały czas trwają relacje na żywo z Warszawy. Jak zapewniają protestujący ich manifestacja była zgłoszona i mieli zgodę na przemarsz, innego zdania jest stołeczna policja.

Zarejestrowany moment wepchnięcia senatora do radiowozu.

(fot. wideo Jacek Bury, Strajk Przedsiębiorców)

127 komentarzy

  1. lewackie metody „uderz mnie, no uderz mnie ty sk……” a później beczy, że prześladowany

  2. No i fajnie.Potknàł się?Garniturek się przykurzył.Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.Glebaa!!!Równo wszyscy leżą.Nie ma świętych krów.

  3. He he , spontaniczny protest platfusów z PO ….kolejny spontan ….

  4. ale macie senatorów – chyba lepszy Incitatus Kaliguli

  5. Ja myślałam, że senator to osoba mądra wiedzą i doświadczeniem, kulturalna i nosząca się z godnością przynależną tej pozycji społecznej. A to zwykły zadymiarz, kibol i do tego burak. Jeżeli wszyscy senatorowie są podobni to Boże miej w opiece Polskę.