690 680 960

Policjanci z Lublina rozbili grupę przestępczą i zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy (wideo, zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali 8 osób podejrzanych o wytwarzanie narkotyków. Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu.

Kryminalni z Lublina w miniony poniedziałek weszli na teren ośmiu posesji na terenie województwa mazowieckiego i śląskiego. Policjanci posiadali własne ustalenia dotyczące produkcji metamfetaminy oraz działania grupy przestępczej.

Zatrzymanych zostało łącznie 8 osób w wieku od 21 do 67-lat, podejrzanych o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem środków odurzających na szeroką skalę i wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski.

Podczas przeszukania posesji na Mazowszu, mundurowi ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy.

– Na gorącym uczynku produkcji znacznych ilości narkotyków policjanci zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu. Ponadto zabezpieczyli kilkanaście kolb, kuchenki elektryczne, kilkadziesiąt kanistrów z zawartością chemikaliów, kilkadziesiąt beczek wypełnionych nieznanymi substancjami, kilkanaście worków z sodą kaustyczną i sodem metalicznym. Zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy tabletek zawierających pseudoefedrynę, blisko 1 kg metamfetaminy. Dodatkowo w trakcie przeszukań zabezpieczono komputery, laptopy, telefony komórkowe, dysk zewnętrzny, karty SIM a także amunicję – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Zofii B. 67-lat, Adamowi B. 48-lat, Andrzejowi B. 43-lata, Danielowi B. 21-lat., Quang N.H. 51-lat, Tung N.H. 31-lat, Minh T.Q 56-lat oraz Dariuszowi T.Q. 23-lata, grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

(fot. wideo Policja Lublin)

12 komentarzy

 1. Rolnik szuka żony

  Co to jest te „kolby” ktorych kilkanaście zabezpieczyła Policja? Bo chyba nie chodzi o część od strzelby?

 2. Ladnie

 3. No nie ? Nie wie co tą są kolby laboratoryjne.

 4. ale wy głupie jesteśta. Przecież tu chodzi o kolby kukurydzy, żeby mieli co zakąszać w czasie przerwy przy produkcji wiadomo czego…

  • Ta Zofia B.to nie powinna być już na emeryturze czasami?

  • Jak się nawdycha zapachów to i kolba kukurydzy na przekąskę jest dobra.Z tego co widzę to większość kibole z Wisły Kraków.

 5. Zadzwońcie do Saula Goodmana..

 6. ktoś za dużo breaking bad’a się naoglądał XD

 7. Teraz w pierdlu, skarmiać ich zabezpieczonymi komponentami. Będzie taniej.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas