Policjanci stwierdzili, że masz cofnięty licznik? Tutaj sprawdzisz, jakie dane wpisał diagnosta, podczas przeglądu

Podczas kontroli drogowych policjanci ujawniają coraz więcej cofniętych liczników. Może się okazać, że pomimo iż właściciel ani nie zlecił, ani sam nie ingerował w licznik, to podczas kontroli jednak coś jest nie tak. Można temu zaradzić.

Od kilkunastu dni policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzają stan liczników w pojazdach. Na kontrole drogomierzy zezwalają nowe przepisy. Jak się okazuje, nieprawidłowości pojawiły się w wielu pojazdach w całym kraju, również w naszym regionie.

Wśród tych kontroli był przypadek jednoznacznie wskazujący, że to diagnosta źle wpisał wskazanie podczas przeglądu. Starszy mężczyzna kierował samochodem, w którym policjanci stwierdzili, że licznik został cofnięty o kilkaset kilometrów, a badanie zostało przeprowadzone kilka dni wcześniej.

Jak kierowcy mogą uchronić się przed taką pomyłką i ewentualną odpowiedzialnością karną?

Należy pamiętać, że każdy posiadacz czy użytkownik pojazdu może sam sprawdzić wskazanie swojego licznika w tym samym systemie, do którego wpisują dane diagności i w którym dane sprawdzają później policjanci.

Wystarczy wejść na stronę historiapojazdu.gov.pl i tam wpisać żądane dane w odpowiednie pola. Potrzebny będzie dowód rejestracyjny sprawdzanego samochodu, z którego weźmiemy numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Natychmiast dowiemy się jakie wskazanie licznika wpisał diagnosta podczas ostatniego przeglądu oraz przeglądów w poprzednich latach. Warto także kontrolować, jaki przebieg pojazdu diagnosta wpisuje do systemu, podczas wizyty na przeglądzie.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

33 komentarze

 1. kierowca który wlasnie "nabija" licznik bo boi się być uznanym za przestępcę

  Ojej ,czyżby „urzędnicy ” sie zreflektowali ze kolejny przepis „gniot” w ich wydaniu ,uderzył w bogu ducha winnego kierowcę ? Toż to przecież nie możliwie ,bo nad tymi przepisami siedzą i myślą same „mądre i wysoce kształcone głowy ” ,na nasze nieszczęscie bez zielonego pojęcia o życiu i w 99% oderwane od rzeczywistości

  • Po przeglądzie dostaje się zaswiadczenie na którym jest przebieg. Warto zachować a przede wszystkim sprawdzić ile kilometrów diagnostał wpisał . Jest to również ważny papier na wypadek gdyby w CEPiKu wpisał omyłkowo coś innego

 2. ta od kilku dni ciągle zapytanie nie może być zrealizowane…

 3. głupota twa bije na odległość.

 4. A jaką odpowiedzialność karną ponoszą diagności poświadczający nieprawdę, bo zły stan licznika się do tego zalicza podczas badania ??

 5. Z tekstu wynika jednoznacznie :Jeżeli nie chcesz zeby zrobili z ciebie przestępcę ,to sprawdż stan swojego licznika jesli coś się nie zgadza ,to zrob tak żeby się zgadzalo i żeby panowie policjanci nie musieli wszczynać przeciwko dobie dochodzenia bo i tak mają w h….j roboty papierkowej .Podziekowanie że udalo ci się dzieki temu uniknać uznania za przestępcę ,możesz złożyć w ręce marszalka sejmu ,posłów ,kancelarii prezydenta i wszystkich innych twórców tego nadzwyczaj „dopracowanego ” przepisu

 6. Rober ,czyżbyś był współtwórcą tego idiotyzmu który robi z niewinnych ludzi przestępców ?

 7. Do ja .” nie moze być zrealizowane ” bo się CEPIK zawiesił .Zapewne miliony przyszłych „przestępców majacych cofniety licznik ” próbuje się zalogować

 8. A ja chce żeby w moim 14 letnim samochodzie cały czas bylo sto pare tysiecy i cofam sobie licznik wtedy lepiej się czuje auta nie mam zamiaru sprzedawać czy poniose jakąś kare.

 9. Pabloo(oryginał)

  Tak. Bedziesz musiał brać tabletki na ból głowy.

 10. Grześ przez wieś

  Niech ten cepik se w du.e wsadzą,posiadam kilka pojazdów zarejestrowanych i ubezpieczonych ,są co prawda wiekowe,ale dwóch cepik stwierdził że nie ma w systemie,a dwa że nie mają ubezpieczenia lub przeglądu.

  • wkrótce będziesz siedział -przestępco nareszcie sposób na kretaczy

   • Grześ przez wieś

    Życzę tobie tego samego, żebyśmy spotkali się w tym samym miejscu.

    • ja kręce inteligentnie auta …więc nie zobaczymy się prostaku w tym samym miejscu

     • Grześ przez wieś

      Czemu ublizasz innym fieju z nosem jak klamka od zachrystji.

     • Najpierw stwierdzasz, że dobrze że przestępcy i krętacze beda siedzieć, potem sam przyznajesz, że popełniasz przestępstwo. Twoje inteligentne kręcenie to pewnie cofanie do tyłu…

 11. Ale głupoty w komentarzach. W innych krajach takie przepisy są od dawna i te same same osoby, które krytykują to rozwiązanie jednocześnie co chwilę mówią jak to jest na zachodzie. Sprawdzają u nas stan licznika – źle. Ale u Niemca jak sprawdzają to dobrze. U nas 500+ – źle, bo patologia. Ale jak Anglicy płacą za dzieci to dobrze, bo przecież tam inteligencja sama się rodzi. W tym nowym roku życzę niektórym więcej rozumu. A nie powtarzania głupot z tvn czy polsatu.

 12. Genialne. Karać kupującego a nie przestępcę-handlarza. Policjanci nie muszą łapać kierowców. W komisach 90proc aut ma cofnięte liczniki.

 13. Poświadczenie nieprawdy przez diagniste wiąże się moim zdaniem jakimiś paragrafami. Płacę za przegląd więc wymagam.

 14. Powinni jeszcze karać handlarzy za sprzedaż aut powypadkowych, bez wiedzy i akceptacji kupującego – często z wystrzelonymi poduszkami i napinaczami pasów. Klient powinien mieć pewność, że kupił bezpieczne auto.

  • ty astronauta z kosmosu…nie wymawiaj głośno bo jakiś pisior będzie czytał ten komentarz i zaświeci mu lampka i wprowadzi świetne prawo
   a korzystać będzie na tym pzu i nabijać im kabzę

  • Lewitujesz w kosmosie…. a skąd handlarz ma wiedzieć, że auto nie ma poduszek? Jakby mial sprawdzać każde auto to by zwinął interes albo ceny o 50% w górę. Chcesz mieć pewny stan to kupuj nowe od dealera (choć i tam trafiają się lepidła uszkodzone w transporcie).

 15. Droga Redakcjo ! Wprowadzacie w błąd czytelników, ta strona będzie dostępna dla każdego od połowy lutego. Pozdrawiam

 16. Kolejna sytuacja, gdzie obywatel musi udowodnić brak swojej winy zamiast państwo udowodnić winę obywatela. A jak powszechnie wiadomo z aparatem państwa jeszcze nikt nie wygrała i nikt ze strony państwa nie ponosi odpowiedzialności. Nawet jeśli przez cudzy błąd kierowca ma problemy. Niech sobie osły takie prawo pisane na kolanie wsadza tam, gdzie słońce nie dochodzi, bo za krętactwa handlarzyn odpowiedzialność ponosić będzie kupujący.

 17. południe się zbliża, a ty wlepiazsz swoje przekazy dnia od woca. jedź do Anglii i tam pobieraj zasiłki i inne ws[pomożenia dla obrotnej patologii

 18. Prosze o pomoc w styczniu 2018 roku kupilem auto uzywane od jednej z wiekszych lubelskich firm z brany spozywczej, przy pierwszy przegladzie ktory robilem a bylo to w czerwcu 2018 roku wyszlo ze przy przyegladzie w 2017r diagnosta ztobil blad i wpisal o jedno zero za malo, auto nie ma cofnietego licznika, jest tylko ten blad, pytanie czy czekaja mnie jakies nie przyjemnosci przy kontroli drogowej??mam gdzies isc i to zglosicic??

 19. Na policję że diagnosta zaniżył Ci przebieg

 20. Może się wreszcie wezmą za tych tępych nierobów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”