Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miał sprzęt do produkcji alkoholu. Do mieszkania wkroczyli policjanci

Opolscy policjanci podczas przeszukania mieszkania 42-letniego mieszkańca gminy Karczmiska natrafili na sprzęt do produkcji alkoholu. Mundurowi zabezpieczyli aparaturę oraz 13 litrów gotowego produktu, a także beczkę zacieru.

W miniony piątek kryminalni z Opola Lubelskiego podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Karczmiska ujawnili sprzęt do produkcji alkoholu należący do 42-latka.

Oprócz tego, mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez mężczyznę zabezpieczyli 13 litrów gotowego produktu oraz beczkę zacieru.

Mieszkańcowi gminy Karczmiska postawiono zarzut wyrobu alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

48 komentarzy

  1. Czyzby spadły wpływy z podatków bo dawno nie było akcji na bimbrowników

    • Tłuste lata się skończyły. Teraz trzeba szukać pieniędzy, aby na wprowadzone obietnice wystarczyło. Przy obecnych podwyżkach to będzie cud jeśli nie będzie przedterminowych wyborów.

  2. Produkcja jest nielegalna, ale juz dawno nikt za to nie ścigał, ale Policji wzrośnie wykrywalność. Super!

  3. Gdzie to było?? Miejscowość może jakaś??? A dom się postawiło za wódkę

  4. głupota ściganie tego, tak samo jakby ścigali za samodzielne robienie soków na zimę albo przetworów, poza tym dopóki inne przestępstwa nie są jakoś szczególnie ścigane policja w ogóle nie powinna tracić czasu na takie bzdury… niech się wezmą za pijanych kierowców…

  5. Bidaczyna poczuł pragnienie a teraz pojdzie siedziec…. co za kraj… nawet za chec zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb mozna pojsc siedziec. 13 litrów to przecież hurtowa ilosc, ktora na pewno swiadczy o przemyslowej skali przedsiewziecia. Wazne, ze policyjne statystyki wzrosna. Brawo Panowie policjanci. Tak trzymac, bo porzadek musi byc. Inaczej nie bedzie niczego.

  6. Hahaha ,a u niejednego policjanta na weselu lał się bimber strumykami i będzie się lać dalej . To jest właśnie Polskie Prawo 🙂