Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej przez busa (zdjęcia)

Poszukiwani są świadkowie wypadku drogowego, który miał miejsce 15 lutego przy ulicy Szeligowskiego w Lublinie. Kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych z wózkiem została potrącona przez kierującego busem. Osoby, które były naocznymi świadkami tego zdarzenia, proszone są o skontaktowanie się z Komendą Miejską Policji w Lublinie.

Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą czynności w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 15 lutego 2023 roku około godziny 13.30. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż przechodząca przez przejście dla pieszych kobieta z wózkiem dziecięcym została potrącona przez cofającego busa. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.

?O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Potrącił kobietę z dzieckiem w wózku, zapewniał, że sama upadła. Piesza walczy o życie (zdjęcia) oraz tutaj ?Zmarła kobieta potrącona przez auto dostawcze. Kierowca zapewniał, że źle się poczuła i sama upadła (zdjęcia)

Jeżeli ktoś były świadkiem zdarzenia, proszony jest o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, pokój numer 82 lub kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 50 28, ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej przez busa (zdjęcia)

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej przez busa (zdjęcia)

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej przez busa (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Nie czaje akcji mają spisane zeznania i nic o typie nie wiedzą….

 2. „Art. 23.
  3) przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:
  a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
  b) upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.”

  wystarczyło się zastosować do tego przepisu, a nikomu by się krzywda nie stała
  mataczenie, ucieczka (czy odjechania z miejsca wypadku), nie udzielenie pomocy – tutaj nic nie jest na korzyść kierującego

  • Człowieku, myślisz, że zawsze wszystko widać? Normalny jesteś? Idealny pan Franio, który najbardziej ekstremalną rzeczą, którą w życiu wykonał to wyjście do Biedronki podczas promocji, a mimo to znawca na każdym kroku w każdym temacie.

   • 1. Zmień nicka.
    2. Właśnie dlatego, że nie zawsze wszystko widać, należy stosować się do przepisu, czyli np. zapewnić sobie pomoc innej osoby.

    • Trochę jeździłem zawodowo busem.
     Przepisy są jak najbardziej ok, ale uczciwie przyznać trzeba, że ludzie (najczęściej kobiety) nie mają wyobraźni/instynktu zamozachowawczego,
     Myślenie w stylu: Co może mi się stać, gdy wejdę za cofające auto, którego kierowca mnie nie widzi?
     To niestety, częste przypadki – cofasz pudłem, to zawsze stara baba za auto wlezie…

 3. Przy całym szacunku dla ofiary, jakoś nie widzę tego, żeby jakiś świadek zgłosił się i przez następne kilka lat biegał po sądach.

 4. Może niech wszyscy piszą jako Franio?
  Po 2 miesiącach od zdarzenia szukają świadków? Nawet jak był to już nie pamięta szczegółów.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo