690 680 960

Policjanci kilka kilometrów ścigali kierującego citroenem. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

63-latek popełnił drogowe wykroczenie i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek krasnostawscy policjanci w miejscowości Łopiennik Podleśny próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego citroenem w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem drogowym. Mężczyzna nie zastosował się do zakazu wyprzedzania.

Kierujący pojazdem zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie zaczął uciekać przed policjantami. Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, był trzeźwy.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 63–letni mieszkaniec gminy Fajsławice niedawno stracił prawo jazdy w związku z innymi przewinieniami w ruchu drogowym.

Wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo 63-latek odpowie za inne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Nie mówcie mi, że wykroczenia nie chodzą parami. To nie jest przypadek, że ktoś kto niedawno stracił PJ, dopuszcza się po raz kolejny wykroczenia. Tacy ludzie mają prawo i przepisy absolutnie w nosie i nic, poza wysokimi karami pieniężnymi tego nie zmieni.

  • No, ale pijany rowerzysta jak pójdzie na czołówkę z autem to nie pozabija ludzi. Po co go tak karać?

  • Co Ty pleciesz ? Jakie kary pieniężne…Może nie mieć nic formalnie na siebie i nic mu nie zrobią. Tylko odsiadka w pace może mu pomóc.

 2. A ja się pytam, a ja się pytam, gdzie wtedy byli jego rodzice? Pytam się, no gdzie?

 3. Będzie drożej.

 4. typowy emil drogowy

 5. dziś w chełmie trąbił na mnie taki jeden ch… ale jak już zobaczył patrol to się bardzo przestraszył i już mu się nie śpieszyło

 6. Nie jedź jak pi…..a nikt nie będzie trąbił.

 7. „Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.”

  Czyli wreszcie można być pewnym, że stary, głupi cap skończy w pace. Cudownie.

 8. „Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.”

  Czyli na bank skończy w mamrze. Wspaniale.

 9. Niedzielny kierowca

  Z innej beczki, ja jako niedzielny kierowca dzisiaj jechałem drogą wojewódzką z Lublina i co zauważyłem ustawiłem sobie na tempomacie prędkość 62 km/h i nikt mnie nie wyprzedzał nie dojeżdżał, nie trąbił. Wniosek czyżby pomogły nowe stawiki za mandaty?, czy w piątek już zaczynają jeździć niedzielni kierowcy?

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas