690 680 960

Przesadził z prędkością w obszarze zabudowanym. Dostał wysoki mandat i punkty karne

Kierowca citroena przesadził z prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci nałożyli na mężczyznę za popełnione wykroczenie 2 tysiące złotych mandatu.

Krasnostawscy policjanci wczoraj na jednej z dróg na terenie gminy Fajsławice zatrzymali do kontroli kierowcę citroena. Mężczyzna przekroczył znacznie prędkość. Urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 115 kilometrów na godzinę przy dopuszczalnej prędkości 50 kilometrów na godzinę.

Na 63-letniego kierowcę z powiatu krasnostawskiego mundurowi nałożyli mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych, mężczyzna wzbogacił się także o 10 punktów karnych.

Takie stawki mandatów to efekt nowych przepisów drogowych, które weszły w życie w Nowym Roku. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach i utemperowanie kierowców, którzy przez niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego powodują niebezpieczne sytuacje na drodze, które mogą prowadzić nawet do tych najtragiczniejszych zdarzeń.

(fot. Policja)

19 komentarzy

 1. Prawo Jazdy mu zabrali na 3-miesiące , czy nie posiadał ?

 2. Jestem zszokowany. Codziennie jeżdżąc przez powiat krasnostawki muszę zwalniać do 70km/h bo z taką maksymalną predkością poruszają się tamtejsi miszczowie kierownicy. A ten zapitalał 115 km/h.! Jak to się mówi raz do roku to i kij od szczotki strzela.

 3. Gumno prawda, ze chodzi o bezpieczeństwo a nie o kasę do budżetu. Dzisiaj na wjeździe do Nałęczowa od strony Lublina na słynnych zakrętach na jednym pasie pracują dwie koparki kopiąc w rowie. Żadnych oznaczeń ani osoby kierującej ruchem. To jest dopiero stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze ale jakoś policji tam nie widziałem. Lepiej stać w krzakach i łapać jeleni na prędkość… ***** ***

  • Chyba strzeliłeś sobie właśnie w stopę.
   Chcesz, żeby postawili tam (30), a policjanci stali z suszarką? Czy też policja ma pilnować każdej roboty drogowej w kraju? I każdego samochodu, który się popsuł i utrudnia przejazd, i każdej dziury w drodze, i każdego niebezpiecznego zakrętu, i każdego przejazdu kolejowego itp.

   • Właśnie rola policji to pilnowanie porządku na drodze. Wykonując prace na drodze wykonawca powinien mieć pozwolenie i na pewno, jeżeli je posiada, ma tam zapisane warunki wykonywania tych prac. Policja powinna sprawdzić czy takie pozwolenie posiada i czy przestrzega zasad a jak nie to ukarać. Bo mnie to mogą pogonić. A w tym miejscu właśnie lubią stać bo dalej jest prosta w terenie zabudowanym i przejścia dla pieszych. Ale teraz gdy na prawdę są potrzebni to ich nie uświadczysz…

 4. Ale prawka nie zabrali.Dlaczego???????

 5. Coś mi widzi, że w rok albo dwa bandyci drogowi, którzy łamią przepisy, zapłacą tyle kasy ile wydano na wybory. 70 milionów szybko się nazbiera.

  • Jak dla mnie to ta kasa może pójść na ośmiorniczki, sok z buraka czy zegarki bylebym z rodziną czuł się bezpiecznie na drodze.

 6. Żniwa w pełni, choć zima…………..

  Ale akcji edukacyjnych już nie ma.
  Policjant nosacz: „niech sie nie orientujo to my wincyj zarobim hue hue”

  • To jest właśnie akcja edukacyjna. Polak jak nie dostanie po kieszeni to się nie nauczy.

 7. Czym teraz zajmuje się policja ? Tom co wcześniej tylko teraz robi to znacznie gorliwiej bo przecież trzeba „piratów ” na przejazdach połapać i tych na parkingach ….toż to straszliwe zagrożenie bezpieczeństwa jest .i żeby nie było bo jestem jej najbardziej za surowym karaniem i wysokimi mandatami ale za prawdziwe zagrożenia na drodze jak szybkość ,przekraczanie linii ciągłych ,wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach ….ale nie za bzdury nie mające kompletnie żadnego wpływu na bezpieczeństwo

 8. Do wszystkich jęczących: Zróbcie im na złość, jeździjcie przepisowo, nie dokładajcie się do budżetu.

 9. Do Prosta pilka ,poczekaj aż ci jakiś baran wyjedzie gdzieś na parkingu pod marketem ,gdy będziesz miał tylko znaki poziome namalowane na jezdni i bedziesz miał według nich pierszenstwo .Przyjadą ci co tak dbają o nasze bezpieczeństwo i dowiesz się że mandacik za twoje pierszenstwo wyceniają na 2 tysie .Na drogach za szybkość i inne piractwa jak najbardziej ,niech golą piratów ale nie za bzdury na parkingach

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas