Jeden kierowca zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. Drugi w nią wjechał (zdjęcia)

Do wypadku doszło w piątek około godziny 10:40 na al. Witosa w Lublinie. Na przejściu dla pieszych na wysokości grill baru potrącona została kobieta. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem starszy mężczyzna poruszał się w kierunku Świdnika. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych zignorował fakt, iż na prawym pasie stoi auto, którego kierowca zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. W wyniku tego wjechał na przejście potrącając kobietę.

Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu, zablokowany jest jeden pas jezdni, tworzą się korki.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Sylwester)

Zobacz również

47 komentarzy

 1. za coś takiego kara powinna być sroga dla kierowcy. Niestety, większość pieszych uważa się za „święte krowy”, bo skoro mają pierwszeństwo na PdP, to nawet się nie rozglądają czy coś jedzie czy nie.

  • Kara i to bezwzględna powinna być dla zarządcy drogi że przejście w tym miejscu utrzymuje.

   • Jest ograniczenie prędkości do 50 i zasra…m OBOWIĄZKIEM kazdego kierowcy jest zredukować prędkośc do MAKS 50 , to pdp jest w mieście i nie oczekuj że dla wygody kierowców pieszym wybuduje się wiadukty albo przejścia podziemne. Ja czekam kiedy tam w koncu policja bedzie stał codziennie i karała kierowców, radar byłby lepszy .

   • Dokładnie!

 2. W tym miejscu nie powinno być przejścia! Tuż obok jest kładka, nawet z windą i nikt z niej nie korzysta. Trzeba to zagrodzić i zlikwidować bezsensowne ograniczenie prędkości w tym miejscu (i tak mało kto go przestrzega). Wypadków jest tu bardzo dużo. I pora rozwiązać ten temat definitywnie

 3. na 100% nawet nie wie, że źle zrobił omijając auto przed przejściem

 4. Miejsce do przejścia bez sensu. Albo światła albo przejście do likwidacji – osobiście jestem za drugim wariantem

  • . To typowe podejście szofera Polaczka. Co tam jakieś bezsensowne ograniczenia prędkości i przeszkadzające przejścia dla pieszych. Najlepiej je zlikwidować i po kłopocie.

 5. Bez sensu jest tam przejście. Duże prawdopodobieństwo że można dostać w tyłek robiąc przysługę

 6. Piesi, rowerzyści to b. ważne tematy i jeśli tu nastąpi znaczna poprawa, to wpłynie ona na całość bezpieczeństwa w rd.
  Tylko trzeba dać ludziom interpretację prd. Na razie to są spekulacje i zbieranie ifo za co i dlaczego policjanci nakładają mk. Jest sporo sprzeczności.

 7. Może by tak jakieś skierowanie na badania okulistyczne dla starszego mężczyzny ? Starosć nie radość ,trzeba wiedzieć kiedy odpuścić sobie wsiadanie za kierownicę

 8. Zlikwidować to przejście! W tym miejscu jest nie potrzebne i niebezpieczne! Niedaleko jest kładka z windą!

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  Co to znaczy człowiek na pąsach dla samochodów,na Witosa pędzą takie watahy samochodów, najważniejsze zakupy,własne sprawy,a życie człowieka na przejściu nieważne,poco wlazł na przejście.Smutne,ale prawdziwe.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew