690 680 960

Policjanci CBŚP zlikwidowali trzy agencje towarzyskie, zatrzymano 13 kobiet (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Rzeszowie wspólnie z policjantami z Wrocławia, Bydgoszczy, Opola, Katowic i Gorzowa Wielkopolskiego zlikwidowali trzy agencje towarzyskie. Zatrzymano łącznie 13 kobiet, sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową od wielu miesięcy pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanej o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Śledczy ustalili, że grupa mogła działać na przestrzeni ostatnich dwóch lat we Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie oraz innych miejscowościach na terenie kraju.

Podejrzana o kierowanie grupą przestępczą, „zatrudniała” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń „towarzyskich” oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Jak ustalili policjanci, niektóre z kobiet pracowały w tzw „wyjazdowych agencjach” na ternie całego kraju. Kobiety pojawiały się m.in. w dużych miastach województwa podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

 

 

Jak ustalili śledczy z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Podczas działań policjanci zlikwidowali trzy agencje tzw. „mieszkaniówki”, zatrzymując 13 kobiet w wieku od 23 do 53 lat. Wśród zatrzymanych jest podejrzana o kierowanie grupą oraz osoby odpowiedzialne za nadzór poszczególnych agencji i osoby odpowiedzialne za kontakty z klientami.

Podczas przeszukań lokali policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych, pieniądze oraz inne rzeczy stanowiące obecnie materiał dowodowy.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Dwunastu podejrzanym przestawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób. Z zebranego materiału wynika, że zatrzymane kobiety uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

(fot. wideo CBŚP)

9 komentarzy

  1. Brawo! Pochwalam! Bardzo dobra akcja naszych funkcjonariuszy. Żal mi tylko biednych ojców rodziny i kawalerów. Gdzie oni teraz…

  2. „Organizatorów czerpiących korzysci z nierzadu „rozumiem ze zatrzymali …ale pytam się po kiego zatrzymywali te panie świadczące „usługi ” ? chyba tylko ,po to zeby zmarnować swój czas ,przesłuchać niczego się nie dowiedzieć prócz tego co juz wiedzą i wypuscić …bo jak na razie świadczenie uslug sekualnych nie jest u nas karalne

  3. Likwidacja niezgłoszonej i nieopodatkowanej działalności gospodarczej jak najbardziej godna pochwały, szkoda tylko, że nic nie grozi „klientom”, którzy bądź co bądź są siłą napędową tego „biznesu”…

  4. Trzymaj się Mariolka!

  5. Zawsze to mniejsze kolejki w przychodni ,, wenerycznej ,,

  6. Stefek n. zaczął sypać.

  7. Kufa niech się lepiej za kościoły, Rycyka i Sejm z Senatem wezmą – to będzie nam się lepiej żyło , a nie ciężko pracujące kobiety zawijają.. gdzie ja teraz …. ; ))

  8. Już parę tysięcy lat próbują zlikwidować ten biznes i nikomu się nie udaje, to i wy nie zlikwidujecie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska