Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pokonali 38 pięter w 7 minut. Strażacy z Wojciechowa na podium ogólnopolskich zawodów

Strażacy z gminy Wojciechów po raz kolejny wzięli udział w zawodach, w których mieli za zadanie wbiec po schodach na szczyt jednego z warszawskich wieżowców. Podobnie jak w ubiegłych latach, stanęli na podium.

W sobotę w Warszawie odbyła się VIII już edycja zawodów „Bieg na Szczyt – RONDO 1”, w których jedna z konkurencji przeznaczona była dla strażaków. Mieli oni za zadanie wbiec na 38 piętro wieżowca RONDO 1. Żeby nie było zbyt łatwo, strażacy musieli być w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu, oraz mieć podłączone aparaty ochrony dróg oddechowych.

W konkurencji „Strażackie schody” strażacy mieli do pokonania 836 schodów, zadanie wykonywali w zespołach dwuosobowych. Zawody były rozgrywane w kategorii strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, zespoły mieszane czyli tzw.: „mixy” i grupa strażaków PSP powyżej 75 lat.

Łącznie w rywalizacji wzięło udział ponad 130 strażaków i strażaczek z całej Polski, a jedynymi reprezentantami województwa lubelskiego byli strażacy z gminy Wojciechów. W składzie dh Marcin OZIMEK z OSP KSRG Wojciechów i dh Paweł KOWALSKI z OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza osiągnęli czas 7 minut i 7 sekund, co dało im drugie miejsce w kategorii strażaków OSP.

To już kolejna wygrana wojciechowskich strażaków. Strażacy z OSP Wojciechów w zawodach „Bieg na Szczyt – RONDO 1” wzięli udział już trzeci raz i za każdym razem stawali na podium jako jedyni reprezentanci województwa lubelskiego.

61

62

63

64
(fot, wideo – OSP Wojciechów)
2018-02-25 10:39:19

5 komentarzy

  1. No to Panowie co wam zostało?
    Trzeba spróbować Burj Dubaj zdobyć
    ?

  2. Brawo Ozimek i Kowalski bardzo „energetyczny duet” tak trzymać odgryziecie się w przyszłym roku…Gratulacje.

  3. Gratulację! Brawo!

  4. Gratuluję Panie magister, dobra robota.

  5. musi windą 😀 , żylaste chłopy, brawo

Z kraju

Polityka i społeczeństwo