690 680 960

Wóz strażacki zmiażdżył samochód osobowy. Ogromne szczęście kierowcy

W poniedziałek przed południem w miejscowości Małochwiej Duży wóz straży pożarnej wypadł z drogi i przewrócił się na volkswagena. Na szczęście kierowca samochodu osobowego zdążył wcześniej opuścić pojazd.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed południem w miejscowości Małochwiej Duży w powiecie krasnostawskim. Strażacy z JRG Krasnystaw otrzymali wezwanie do kolizji drogowej z udziałem pojazdu ciężarowego przeznaczonego do przewozu drobiu oraz osobowego opla.

Kierujący pojazdem strażackim dojeżdżając do miejsca zdarzenia, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wjechał do rowu. Tam wóz strażacki przewrócił się na bok, przygniatając samochód osobowy marki Volkswagen, który wcześniej wpadł w poślizg i zatrzymał się w rowie.

Na szczęście kierowca volkswagena wcześniej opuścił pojazd. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci kierowali samochody na objazd przez Małochwiej Mały. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności obu zdarzeń drogowych.

OT84B9

OT167E

OTCD1F

2018-02-05 17:57:49
(fot. nadesłane Agnieszka)

47 komentarzy

 1. ciekawe jak teraz odszkodawnie dostanie goscio z passata stary passat warty 2000 tysiące tzw szczupak ale ciekawe jak to będzie hehe przecież szczupak był już rozbity wiec jak ?? może trochę ale jak udowodni ze trochę albo ze aby miał zderzak oberwany ?? mysle ze nie i dostanie pol odszkodowania hehe jak myślicie???????????????????????????????????????????

 2. jechałem tą drogą w chwili wypadku na asfalcie był lód a na lodzie śnieg.Solarek brak ?????? Drogowcy śpią a soli mają pod dostatkiem .Do Kraśniczyna nie posypane nic .Pozdrawiam drogowców…..

 3. Śnieg i lód w lutym, o zgrozo ale zdziwienie, szok !!!, w dodatku nie ma solarek spadających z nieba drugi szok !!! Co do strażaka-kierowcy to może zdarzyć się każdemu, jak się przesadzi z prędkością. Odpowiada jak normalny kierowca za zdarzenie.

 4. Szkoda, że strażacy nie zadziałali tutaj tak jak drogowcy bo nie było by tematu. Po prostu nie wyjechali by wcale ?

  • Szacunek dla strażaków za to że narażając własne życie niosą pomoc innym bez względu na pogodę

 5. I Jeszcze kilka uwag do osób takich jak pan ABCDE komentujących i mało myślących. Daję głowę, że kierowca ze straży został ukarany mandatem i punktami bo tutaj nie ma wyjątków czy jechał na sygnale czy też nie. Oczywiście ma prawo nie przyjąć mandatu i wtedy sprawę rozpatrzy sąd (ale jest taki paragraf często przytaczany przez policjantów „nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze”) więc pewnie nie wymiga się od odpowiedzialności.Ponadto będzie musiał zwrócić część kosztów naprawy wozu ( do trzykrotności miesięcznego uposażenia) bo tak przewidział ustawodawca, chyba, że kierowca sam się od takich sytuacji ubezpieczył.
  Na koniec dodam, że my (bo też jestem strażakiem) nie pędzimy narażając również siebie do marketu na promocję, tylko dlatego, że ktoś czeka na naszą pomoc. I Panie ABCDE jak masz coś między nogami ( bo w głowie zapewne nie masz) to pamiętaj, że jak to ty będziesz się wykrwawiał w rowie po wypadku lub będzie płonął Twój dom to nie zapomnij zgłaszając takowe zdarzenie przypomnieć dyspozytorowi, Ze Tobie się nie spieszy i życzysz sobie żeby służby jechały powoli ! nie stawiając się ponad prawem. Ciekawe czy wtedy będziesz taki mądry.Bo teraz jesteś bezpieczny i anonimowy. I jeszcze raz wbij sobie do tego pustego łba, że służby się spieszą bo jadą ratować potrzebujących naszej pomocy, a nie siebie !

  • Służby to mają dojechać na miejsce , a nie się spieszyć, wbij sobie do tego pustego łba . Jak sobie kierowca ze stresem nie radzi , to do MPK.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki Powiatu Parczewskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Discoboys
Dożynki Gminy Łaszczów. Gwiazdą wieczoru będzie Meffis
Dożynki Gminy Kłoczew. Gwiazdą imprezy będzie Miły Pan
Dożynki Gminy Telatyn
Dożynki powiatu zamojskiego i gminy Miączyn. Gwiazdą imprezy będą Piersi