Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas forsowania granicy przez cudzoziemców ranny został polski żołnierz (zdjęcia)

Po raz kolejny kilkadziesiąt osób próbowało przekroczyć nielegalnie granicę polsko-białoruską. W trakcie ataku na polskie służby ranny w głowę został jeden z żołnierzy. Obecnie przebywa on w szpitalu.

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 38 osób. Na odcinku PSG Mielnik grupa 30 cudzoziemców przy wsparciu służb białoruskich forsowała granicę. Zatrzymani zostali obywatele Iraku, Gwinei, Pakistanu, Syrii i Indii.

Jeden z żołnierzy Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę. Obecnie przebywa on w szpitalu w Siemiatyczach na obserwacji. Jak informują polskie służby graniczne w tym tygodniu szpital opuściła funkcjonariuszka SG, która dwa tygodnie temu została uderzona petardą hukową.

– Powtarzają się ataki na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Służby białoruskie nadal eskalują sytuację na granicy z Polską. Ostatniej nocy ranny został żołnierz. Straż Graniczna notuje, że zatrzymywani cudzoziemcy posiadają bardzo różne obywatelstwa, wielu mówi płynnie po rosyjsku – poinformował dzisiaj Stanisław Żaryn rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Podczas forsowania granicy przez cudzoziemców ranny został polski żołnierz (zdjęcia)

(fot. SG)

12 komentarzy

 1. Wpuścić na kilometr w głąb Polski a później zawrócić.

 2. Wpuścić i wyposaźyć w kusze źołnierzy .

  • Jak będzie zrzutka na zakup sprzętu, to się dołożę.
   „Zatrzymani zostali obywatele Iraku, Gwinei, Pakistanu, Syrii i Indii.” – to są uchodźcy polityczni? Z Indii i Gwinei? Białoruskie patosłużby zwożą na granicę każdego kto nie jest Białorusinem na lotnisku.

 3. Wpuścić i dać łowczym by polowali na”’dziki ” / przechodzą w miejscu niedozwolonym i jak trzoda niszczą wszystko po drodze / wszak sezon i odstrzał trwa .

 4. dlaczego ku…a mac oni nie strzelaja z gumopwych jak przekrocza polski slupek

 5. Nie chcą prowokować ale jak przechodzi za słupek graniczny to salwa po ziemi powinna ostudzić ich zapędy i skok w zwyż z majtkami w garści przez koncertinę w las – będą gnać jak spłoszony jeleń.

 6. Jak za ciężkie warunki to można zawsze pójść do normalnej pracy ?

 7. Wpuścić rzucających potem zatrzymać i za kratki. Może dojdzie do nich że przechodzenie się nie opłaci .

  • I co za nasze podatki mamy ich utrzymywać . Pewnie ich stać zapłacić za dobę hotelową skoro tyle już zapłacili Łukaszence , przemytnikom itd.

 8. Białorusini dobrze wiedzą, że takie forsowanie granicy jest bez sensu, bo wszyscy zostaną wyłapani. Angażują jednak spore siły w odwracanie uwagi naszych służb, żeby w innym miejscu komuś było łatwiej, tak po cichutku, przekroczyć granicę.

 9. oblewac ich szambem

 10. dobrze dobrze dobrze im tak tym pisoskim sługasom w mundurach milicyjno żolnierskim i strazaczkom granicznym. jestem za zucaniem w nich oby jak najwięcej było trafiony. pionki swego jarka . zero szacunku dla milicjo policji wojska i granicznikow przekupnikow-tfuuu na mundur

Z kraju

Polityka i społeczeństwo