Piątek, 26 kwietnia 202426/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pobiegną dookoła Zalewu Zemborzyckiego. Dzięki temu dzieci z domów dziecka pojadą do Energylandii

W połowie kwietnia odbędzie się pierwszy charytatywny bieg, którego trasa została wyznaczona wokół Zalewu Zemborzyckiego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjazdy dzieci z domów dziecka do parków rozrywki.

W niedziele 15 kwietnia Fundacja „Zmieniamy Życie” organizuje I Charytatywny Bieg Dookoła Zalewu Zemborzyckiego. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Celem biegu, oprócz popularyzacji i upowszechnianie tej dziedziny sportu, jako najprostszej formy aktywności fizycznej, jest pozyskanie środków finansowych. W całości zostaną one przeznaczone na wyjazd dzieci z lubelskich domów dziecka do parków rozrywki Energylandia i Tatralandia, bądź też do kopalni soli w Wieliczce.

Miejsce startu zostało wyznaczone na tamie, sam bieg odbędzie się zaś na trzech dystansach. Najkrótszy, gdyż 600 m, będzie bieg dla dzieci. Trasa marszobiegu liczyć będzie 5 km, zaś biegu głównego 12 km. W planach są także dodatkowe wydarzenia towarzyszące. Oprócz wcześniejszej rozgrzewki, którą poprowadzi profesjonalny trener, odbędą się pokazy izraelskiej sztuki walki Krav Magi, nauka podstaw samoobrony czy też pokaz jogi.

Uczestnikiem biegu głównego może zostać każda osoba, która ukończy 18 lat, bądź też za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna. W marszobiegu nie ma ograniczeń wiekowych. Wstępnie określony został limit uczestników na tysiąc osób, także warto zapisywać się wcześniej. Każdy otrzyma numer startowy oraz pamiątkowy dyplom na mecie. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowano puchary oraz nagrody.