690 680 960

Po wczorajszej nawałnicy, do dzisiejszego poranka, lubelscy strażacy odnotowali ponad pół tysiąca zdarzeń (zdjęcia)

W wyniku gwałtownych burz i silnego wiatru uszkodzonych zostało 57 budynków, w tym 24 mieszkalne. Strażacy nadal pracują nad usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej interwencji dotyczyło połamanych drzew.

Lubelscy strażacy podsumowali działania związane z usuwaniem skutków silnego wiatru po wczorajszej nocnej nawałnicy nad Lublinem. Z powodu gwałtownych porywów wiatru i intensywnych opadów deszczu najbardziej ucierpiał Lublin oraz powiat lubelski, gdzie w ciągu doby zgłoszonych zostało ponad 460 interwencji.

Uszkodzonych zostało 57 budynków, w tym 24 mieszkalne, a 18 obiektów zostało zalanych. W szczytowym momencie w akcje ratownicze w samym Lublinie zaangażowanych było blisko 40 zastępów PSP i OSP. Łącznie w województwie lubelskim do środowego poranka odnotowano 518 zdarzeń, głównie związanych z połamanymi drzewami.

Jak informują strażacy, najprawdopodobniej nie jest to ostateczny bilans zdarzeń, gdyż pojedyncze zgłoszenia wciąż spływają do stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej.

(fot. KWP PSP Lublin, lublin112.pl, nadesłane Czytelnicy)

4 komentarze

  1. W ilu akcjach pomógł WOT ?

  2. Może mi.ktos powiedzieć na co te drzewa ….
    Wyciąć każe drzewo w lublinie i będzie spokoj !!! A nie aby komary muchy kleszcze zaszcz.ane drzewa i wogole zule pod drzewami

  3. Błagam wróćcie do poprzedniego sposobu prezentowania zdjęć w galerii… klikanie „następna strona” w połączeniu z ilością reklam na stronie zniechęca całkowicie do dalszego oglądania po 3 stronach. Tego się po prostu nie da oglądać!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie