690 680 960

Po pijanemu wsiadł za kierownicę, doprowadził do tragicznego wypadku. Potrącony pieszy nie żyje (zdjęcia)

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce wczoraj późnym wieczorem na jednej z lokalnych dróg w pobliżu Lublina. Pomimo starań ratowników, życia potrąconego mężczyzny nie udało się uratować.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 22 w miejscowości Bystrzyca w gminie Wólka w powiecie lubelskim. Na drodze powiatowej łączącej Zawieprzyce z Sobianowicami pieszy został potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący volvo poruszał się w kierunku Sobianowic. Na przejściu dla pieszych wjechał w mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce na prostym odcinku drogi, w terenie zabudowanym i oświetlonym.

Pomimo trwającej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej, życia poszkodowanego nie udało się uratować. Pieszy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało że kierowca volvo był pijany. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy wytrzeźwieje będą z nim prowadzone dalsze czynności.

(fot. lublin112.pl\Pomoc Drogowa Speed Bus)

53 komentarze

 1. Lubelskie nie radzę ci tak myśleć ,bo np spotkasz kierowcę , który przed chwilą na 30 -tu przejściach zachował się wzorowo przepuszczając bezczelnie aczkolwiek zgodnie z przepisami przechodzących pieszych.Na 31 przejściu tenże kierowca ciebie lubelskie potrąci,bo już będzie mieć dość ostentacyjnie przechodzącego pieszego.Lubelak bądź ostrożny jak ostrożni kierowcy

 2. Miało być Lubelak zamiast lubelskie

 3. A z kad ten kierowca skoro mówicie że jeździł tak od dawna.

  • Z sąsiedniej miejscowości
   Z resztą jakie to ma znaczenie
   Po alkoholu nikt nie ma prawa wsiąść za kierownicę
   Za swoją głupotę poniósł największą karę, bo więzienie w tym wszystkim to nic, teraz będzie musiał żyć ze świadomością, że przez niego nie żyje człowiek

   • Nie am znaczenia, ze był po alkoholu, w tym samym czasie trzeźwy laweciarz potrącił dwie nastolatki.

    • No właśnie, każdemu może się to zdarzyć
     Ale nikomu nie ma prawa zdarzyć się jechać po alkoholu!
     Laweciarz się wybroni, pijany nigdy

     • Nikomu nie ma się prawa zdarzyć nieprzestrzeganie innych przepisów, nie tylko tych odnośnie trzeźwości. A mimo to nadal zdarzają się tacy i prowadza do takiej samej tragedii (a nierzadko i większej) jak pijani. Dlatego laweciarz się nie wybroni.

    • Nie ma znaczenia ze był po alkoholu? Wiec jazdę pod wpływem uważasz za w porządku i do przyjęcia? Wypadki zdarzają się trzeźwym i pijanym jednak Ci drudzy nie maja prawa wsiadać za kierownice. W tych czasach gdzie każdy ma samochód, ktoś pod wpływem może poprosić kogoś o podwiezienie, pójść na piechotę lub zamówić taksówkę. Jeżeli nie może tego zrobić to zostaje w domu i nie wsiada za kierownice – proste 🤷🤦‍♂️

     • Wsiadać za kierownice nie maja również prawa osoby nieprzestrzegające innych przepisów, nie tylko tych o trzeźwości. A mimo to robią tak i nadal zdarzają się tacy i prowadza do takiej samej tragedii (a nierzadko i większej) jak pijani.

 4. Skąd wiecie że jeździł tak od dawna piliście z nim i jeździliście.?? Po co tak pier…..!!! Akurat znam tego gościa co kierował i to bardzo dobrze i nie przypominam sobie żeby jeździł pijany.. A jak teraz tak się stało to odrazu piszecie takie bzdury weźcie się ogarnijcie ludzie!!! A skoro jeździł to dlaczego nikt nie zainterweniował.!?!?!!

  • Może sobie nie przypominasz, bo też byłeś pijany 🤔
   Akurat pierwszy raz wsiadł za kierownicę pijany i tak nieszczęśliwie się stało.
   Nie, to nie tak działa
   Najpierw siada po jednym piwie, potem po dwóch, później orientuje się ze po 4 też może jechać i panuje nad wszystkim
   A 1.2 w wydychanym to nie są 3 piwa
   Więc nie opowiadaj herezji i nie broń go. Może to i nie jest zły chlopak, może jest dobrym kumplem, mężem, ojcem etc.
   Ale na pewno nie był to jego pierwszy wyjazd na podwójnym gazie, być może ostatni…
   I nie pisz za chwilę, że tamten chodził nie raz pijany itd. Każdy ma prawo iść pijany, ale nikt nie ma prawa pijany jechać!

 5. Czy wiadomo skąd była osoba poszkodowana? To są tragedie obu rodzin. Jeszcze jak się okaże, że się znały to już w ogóle :/

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas