Po niedzieli poprawa pogody. Czeka nas polska złota jesień

Na kontynencie europejskim od kilku dni obserwowana jest przebudowa pola barycznego, która w dłuższej perspektywie czasu doprowadzi do napływu bardzo ciepłego powietrza wprost z południa Europy do Polski. Prognozowane są temperatury w granicach 19°C – 22°C.

Na południu Europy rozwija się potężny wyż, który otrzymał imię „TANJA”. Jego klin sięga już Polski. W kolejnych dniach wyż rozciągać będzie się w pasie od Wysp Azorskich aż po zachodnią Rosję, natomiast w rejonie Wysp Brytyjskich znajdzie się były huragan „OPHELIA”.

Pomiędzy tymi dwoma układami barycznymi utworzy się korzystna cyrkulacja dla Polski, dzięki temu napłynie bardzo ciepłe powietrze jak na październik.

Prognozy numeryczne wskazują, że już od poniedziałku mieszkańcy województwa lubelskiego mogą spodziewać się dużej poprawy pogody. Dłuższych chwil ze słońcem nie zabraknie, nie prognozuje się opadów atmosferycznych, natomiast temperatura wzrośnie nawet do 19°C – 22°C.

W kolejnych dniach na wschodzie kraju utrzyma się złota polska jesień. Chociaż mogą pojawiać się chmury w większych ilościach, utrudniające dopływ promieni słonecznych. Temperatura wyniesie około 20°C.

Stopniowe pogorszenie pogody związane z nasuwającym się od zachodu frontem chłodnym nadejdzie najprawdopodobniej w piątek. Niewykluczone, że zmiana aury będzie krótkotrwałe, a przyjemna pogoda powróci w kolejny weekend.

AKTUALNĄ PROGNOZĘ DLA MIAST MOŻECIE SPRAWDZAĆ POD ADRESEM PONIŻEJ:
https://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2017-10-15 09:55:25
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Zara se wezne mojom laseczem i śfyńskiem truchtem udam sie do ksiendza proboszcza, któremu dam stosownom cołaskę, żeby odstawił stosowny cyrk w intencji spełnienia Waszych pogodowych marzeń.

  • Idź bronić dotychczasowego systemu sądowniczego bo tam są twoi moherowi bracia i siostry. Tam was wszystkich teraz widać. Znajdziesz tam też bolki i parasolki.

 2. polska złota jesień… ta, już widzę te kopcące ogniska z liści aż nie będzie czym oddychać a wieczorem swąd palonych śmieci w piecach… Wolę już jak pada, przynajmniej powietrze czyste…

 3. trzeba będzie w Bieszczady pojechać

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7816zł -0.43%
  • GBP 5.2474zł 0.46%
  • EUR 4.5474zł -0.02%
  • CHF 4.1348zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja