690 680 960

Po nawałnicy zalane ulice i piwnice w Puławach (zdjęcia)

We wtorek po południu nad Puławami przeszła gwałtowna burza z obfitymi opadami deszczu. Strażacy nadal usuwają jej skutki, m.in. wypompowują wodę z zalanych budynków i obniżeń terenu.

We wtorek po południu intensywne burze nawiedziły woj. lubelskiej. Głównie dały się we znaki mieszkańcom kilku powiatów. Podczas popołudniowej nawałnicy kilka ulic w Puławach znalazło się pod wodą.

Strażacy interweniowali ponad 20 razy do zalanych piwnic i budynków, a także dwóch puławskich szkół podstawowych nr 6 i 10. Na nagraniach, które otrzymaliśmy od Czytelników, widać duże rozlewiska na ulicach utrudniające poruszanie się pojazdami i rowerami.

Na terenie Puław problemy były z przejazdem m.in. na ul. Skłodowskiej, Kołłątaja, Piaskowej i Centralnej, tam utworzyły się na ulicach spore rozlewiska. Zalania i lokalne podtopienia to nie wszystko. Na terenie powiatu puławskiego silny wiatr połamał również drzewa i konary.

Niestety nadal w regionie należy spodziewać się opadów, niewykluczone są również zjawiska burzowe w nocy. W najbliższych godzinach płytki niż ma mieć wpływ na warunki pogodowe we wschodniej części kraju, a temperatura wyniesie od 17°C do 19°C. Zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Miejscami możliwe burze z uniesionego trybu konwekcji, które trwać mogą punktowo całą noc. Lokalnie opady w czasie burz do 20-30 mm, co może prowadzić do zalań. Opady gradu w nocy są mało prawdopodobne. Aktywność elektryczna ma być mniejsza niż w ciągu dnia. Porywy wiatru nie przekroczą 50 km/h.

(fot. nadesłane Iwona i Paweł – dziękujemy!)

3 komentarze

 1. absurd zabetonowane miasto przez urzędników a o podatek deszczowy sięgają do kieszeni działek z domami gdzie wodę magazynują.
  Pozrywać parkingi na korzyść ażurowych płyt na trawniku i będzie po zalaniach.

 2. alkohol to zguba narodu

  czy Maj wypompował już wodę z pod wiaduktu kolejowego na Paryzantów czy znów osobówki jeżdżą po chodnikach dla pieszych i ścieżce rowerowej

 3. Jaja W Majonezie Bez Jaj

  Jeżdżą dalej , nic się nie zmieniło

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…