Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Płomienie rozprzestrzeniały się bardzo szybko. Kierowca zatrzymał się i kazał wszystkim uciekać (zdjecia i wideo z akcji gaśniczej)

Trwa ustalanie przyczyn pożaru autokaru, do którego doszło dzisiaj rano w Lublinie. Poszkodowanym nic się nie stało. Pojazdem wracały z wycieczki osoby głuchonieme.

Jak już informowaliśmy, pożar miał miejsce w piątek o godzinie 9:37 na al. Solidarności w Lublinie. Autokarem należącym do jednej z firm przewozowych z Poniatowej, podróżowały osoby głuchonieme, które wracały do Lublina z Jastrzębiej Góry. Na wysokości Ogrodu Botanicznego kierowca dostrzegł wydobywający się z nadkola dym, po chwili pojawiły się płomienie.

Zatrzymał pojazd przy skraju jezdni i polecił podróżnym natychmiastowe opuszczenie autokaru. O wszystkim powiadomiono straż pożarną. Użycie gaśnic nic nie pomogło, a ogień zaczął błyskawicznie się rozprzestrzeniać. Po kilku minutach całe wnętrze autokaru objęły płomienie.

Kiedy dojechali strażacy, pojazd całkowicie objęty był ogniem. Na pomoc ściągnięto dodatkowe zastępy strażaków. Na miejscu interweniowały również zespoły ratownictwa medycznego, straż miejska a także pracownicy zarządzania kryzysowego.

Jak na wyjaśniano, ewakuacja pasażerów przebiegła bardzo sprawnie choć panowało silne zadymienie. Nie było tylko czasu na ratowanie bagaży. Autokarem podróżowało 21 osób oraz kierowca. Wśród pasażerów były też dzieci. Część z nich wymagała interwencji medycznej. Jak nas poinformowano, do szpitala przetransportowano pięć osób: czworo dzieci i jedną osobę dorosłą. Na miejscu udzielano również pomocy wszystkim tym, którzy zatruli się dymem.

Przez ponad godzinę al. Solidarności była całkowicie zablokowana. O ile ruch w kierunku Warszawy przebiegał bez problemu, gdyż pojazdy kierowano przez pobliski wiadukt, kierowcy wjeżdżający do Lublina utknęli w korku. Trwa ustalanie przyczyn pojawiania się ognia.

(fot. lublin112, nadesłane, wideo – nadesłane Krzysztof)
2018-07-27 19:42:25

10 komentarzy

 1. Asdfleloompolleloom

  Ciekawe czy wyrzucił w atmosfere więcej czy mniej rakotwórczych substancji niż tego co wyszło przez układ wydechowy przez 100tys km.przebiegu ?

 2. Franiu. Prosimy o wyjaśnienie.

 3. Tyle dobrego, ze dzieci zdazyly wrocic z kolonii.

 4. Z jaśminowej najpierw było słychać wybuch i pózniej widać czarne kłęby dymu.
  #antonimusisz

 5. Co tu wyjaśniać „zobaczył dym wydobywający się z nadkola” było tarcie był dym .Długa podróź możliwe źe coś się poluzowało a jak wiadomo przez tarcie i ognisko można rozpalić.

 6. Cala Polske przejechal, wiec sie nagrzal jak cholera…

 7. CO TO ZA APARAT?

 8. Szkoda przedsiębiorcy

  Szkoda przedsiębiorcy, tanio głuchych woził rozwijał działalność , teraz pozostał z jednym i to gorszym autokarem, jak miał AC pzu może zapłaci tylko szkoda, że już się całkowicie nie dopalił bo to towarzystwo nawet tylną oponę odliczy, Ja walczę z tym dziadostwem przed Sądem już 2-gi rok

 9. OSP Sierskowola

  Rzeczywiście autokar spłonął doszczętnie jak na teren działań dojechać zdążył OSP SIERSKOWOLA to zuchy chłopaki, Lublinek turbo!

Wiadomości z info112