Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Plądrował altankę, zatrzymali go mieszkańcy. Włamywacz recydywista trafił za kratki

Mieszkaniec gminy Garbów wpadł na gorącym uczynku w trakcie plądrowania altanki, do której się włamał. Mężczyznę zatrzymali mieszkańcy. Jak się okazało recydywista ma na swoim koncie kilka innych kradzieży i decyzją sądu trafił już do tymczasowego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Niemcach ustalili, że zatrzymany 47-latek w ostatnim czasie grasował na terenie gminy Garbów. Mężczyzna włamywał się głównie do altanek działkowych oraz kontenerów ogrodowych. Kradł wszystko, co przedstawiało wartość i później próbował to odsprzedawać. Jego łupem padły przede wszystkim różnego rodzaju elektronarzędzia.

Jego przestępczy proceder przerwali mieszkańcy. Podczas nocnego plądrowania altany działkowej, zatrzymali go na gorącym uczynku i wezwali policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka. W trakcie czynności, operacyjni udowodnili mu łącznie 4 kradzieże z włamaniem, 3 kradzieże oraz zniszczenie mienia. Łączne straty oszacowano na przeszło 30 tysięcy złotych.

Mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany. Dlatego usłyszał zarzuty w recydywie. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Jedni stają przed komisją ZUsowską i mają jakiś byt zapewniony , drudzy przed obliczem i teź mają byt zapewniony .

  2. Jakby mieszkał w altance to musiałby jeszcze kraść opał a tak to ma zagwarantowany i opał i wikt i opierunek.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo