PKP Intercity zabrakło wagonów. Część pociągów nie wyjedzie w trasy

Wybierając się w podróż koleją warto sprawdzić, czy ujęty w rozkładzie pociąg na pewno przyjedzie. Nie kursuje bowiem część składów, gdyż przewoźnikowi zabrakło wagonów.

Kolejowy przewoźnik PKP Intercity zawiesił kursowanie 22 pociągów w tym tych, kursujących przez nasz region. Powodem jest brak taboru do obsługi połączeń. Związane jest to ze skierowaniem dodatkowych wagonów na trasy do Krakowa, gdzie odbywają się Światowe Dni Młodzieży. Do stolicy Małopolski uruchomione zostały również składy specjalne, wszystko po to, by zapewnić w pociągach 280 tys. miejsc.

Pomimo ubiegłotygodniowych zapewnień przewoźnika, o zabezpieczeniu taboru mającego obsługiwać Światowe Dni Młodzieży, niebawem zaczęły się problemy. Konieczne okazało się wypożyczenie kilkudziesięciu wagonów od Kolei Czeskich. To jednak również nie rozwiązało problemu. Zapadła więc decyzja o zwieszeniu niektórych kursów rozkładowych i skierowaniu taboru na linie do Krakowa.

Na czas trwania Światowych Dni Młodzieży, PKP Intercity zawiesiło kursowanie 22 pociągów w całym kraju. W naszym regionie do 1 sierpnia w trasę nie wyjedzie pociąg Bolko z Lublina do Wrocławia a także pociągi Skaryna i Kraszewski kursujące pomiędzy Warszawą a Terespolem. W przypadku tych ostatnich, ich kursowanie zostanie wznowione 2 sierpnia.

(fot. lublin112)
2016-07-27 00:04:51

Zobacz również

15 komentarzy

 1. W taki oto nieskomplikowany sposób traci się i klientów i zaufanie do firmy.
  Nie zdziwi mnie nieodległe ogłoszenie bankructwa, bo zawiedzeni klienci będą korzystać z alternatywnych sposobów na wyjazdy.

  • a miałeś „zaufanie do firmy”? a potem odpowiedz sobie na pytanie kiedy jechałeś pociągiem ostatnio…

   • Jasny Gwint !!!

    Pociągiem jechałem ostatnio jakieś 45-50 wiosen temu i nie zanosi się, żebym miał ochotę skorzystać z tego epokowego wynalazku przed śmiercią. 😆
    Mam nadzieję, ze dzięki takiej „walce” o klienta jak opisano w artykule, zbankrutują.

  • pojecie i rozumowanie = ZERO a krytyka jak zawsze… typowy polaczyna…. to jak uważasz PKP ma miec na stanie gotowych XXX maszyn ktore beda tylko staly i rdzewialy czekajac na taka okazje jak ta?? wiecej rozumu używaj zanim cos napiszesz

 2. No wspaniale podniecie prezesom pensje za takie coś

 3. To jakieś jaja..!!

 4. Już dawno przestałam korzystać z usług tej nieudolnej i niewydolnej firmy, która wielokrotnie poraziła mnie swoją niekompetencją i olewaniem klienta.

  • nastepny mądralinski…. ale ruszyc glowa i pomyslec czemu tak jest to nie nie nie niech nadal wymieraja szare komorki…

  • Jak jechałem z Lublina do Kołobrzegu i drugim razem do Trójmiasta to mówili muszę sprawdzić czy w pociągu jest miejsce na rowery, bo jak nie ma to niestety nie sprzedam panu biletu. Potem idę na pociąg a tam rowerów ponadto ile było miejsca i wszyscy mają bilet na rower. I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze, dwa razy miałem tą samą sytuację.

 5. kpina. Czyli są jednak jest gorszy sort…

 6. nie wiem jakim cudem tak się dzieję, skoro na lubelskiej zajezdni stoi całe mnóstwo wagonów ICC w dobrym stanie. służą one czasami bezdomnym za nocleg… serce się krają patrząc na te składy a tu informacja że brakuje wagonów ! pewnie robią to celowo… a później przychodzi taki dobry wujek z zachodu ( czyt. Deutche Bahn ) i ku zadowoleniu gawiedzi przejmuje rynek. co się dzieje z tym krajem… nic polskiego się nie ostanie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online