690 680 960

PKN ORLEN sponsorem tytularnym 2021 ORLEN LUBLIN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND

PKN ORLEN został sponsorem tytularnym dwóch rund 2021 ORLEN Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawody odbędą się w dniach 6-7 sierpnia na Stadionie Żużlowym przy Al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie.

– Cieszymy się, że PKN ORLEN został sponsorem tytularnym dwóch rund Speedway Grand Prix, które zorganizujemy w Lublinie. Mam nadzieję, że właśnie dzięki współpracy będziemy mogli jeszcze bardziej podnieść poziom organizacyjny i sportowy wydarzenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc mieć w swoim gronie właśnie takiego sponsora, którego podobnie jak nas cechuje dążenie do bycia najlepszym – powiedział Jakub Kępa, Prezes Zarządu Speedway Lublin S.A.

Zawody FIM Speedway Grand Prix to największa impreza żużlowa na całym świecie, a także jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w kraju, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Fani żużla z całego kraju, jak i amatorzy tego sportu z zagranicy przyjeżdżają na SGP, by dopingować swoich zawodników i uczestniczyć w najbardziej prestiżowym żużlowym wydarzeniu na świecie.

– Żużel jest jedną z najpopularniejszych motorsportowych dyscyplin w Polsce, posiadającą również rzeszę wiernych fanów poza jej granicami. Od kilku lat jesteśmy z nią związani poprzez sponsoring Żużlowej Reprezentacji Polski, a od dwóch lat poprzez Bartosza Zmarzlika – dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata i tegorocznego Indywidualnego Mistrza Polski. Poprzez sponsoring zawodników i wydarzeń żużlowych wzmacniamy skojarzenia marki ORLEN z dyscypliną, która ma w Polsce wielkie tradycje i wspaniałe sukcesy. Jestem przekonana, że FIM Speedway Grand Prix w Lublinie dostarczy kibicom wielu wspaniałych emocji – powiedziała Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN

PKN ORLEN poprzez swoje działania wspiera liczne dyscypliny motorsportu, wśród nich żużel, rajdy i wyścigi samochodowe. Koncern angażuje się w siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę ręczną oraz nożną. Jest również sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

(fot. motorlublin.com.pl)

9 komentarzy

 1. Stadion spełnia wszystkie wymogi SGP a na ligę jest be?

  • chodzi o to, że teren na którym stoi obecnie stadion spełnia wymogi postawienia jakieś akademika albo innego wieżowca z mieszkaniami. Dlatego trzeba jak najszybciej zwolnić działkę.

 2. Zamiast bawic sie sponsorowanie obniszta pisiory ceny paliwa bo to hanba xeby paliwo kosztowalo 3 razy wiecej niz bogatym usa

  • NIe liczyl bym na to, że zdążą coś z tym zrobić zanim się skończą.

  • Spokojnie zrobią 6.50 i będą sponsorowane wszystkie imprezy. Jako sponsor będzie Orlen i „dobra zmiana” ale nikt nie wspomni że kasa należy do tych baranów co tankują.

  • Nie marudz. Pamietam jak za Tuska w pewnym okresie benzyna była po 7.20zł/litr. Chcieliście więcej zarabiać to i trzeba więcej płacić. Taka prawda.

 3. Orlen znaczy się bezmajtek, nazywajmy rzeczy po imieniu.

 4. Jeszcze z siedem członów nazwy by się przydało

 5. Mirki i janusze jak wam nie pasuje orlen tankujcie na BP biedaczki , rozumiem też że mecze podczas euro nie oglądaliście na TVP tylko wykupiliscie sobie ppv lub telewizję cyfrową

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce