Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zajechał drogę kierującemu motocyklem, doprowadził do zderzenia. Wszystko nagrała kamera (wideo)

Refleks kierującego motocyklem sprawił, że zdarzenie to nie zakończyło się tragicznie w skutkach. Widząc zajeżdżające mu drogę auto „położył” jednoślad. Uniknął też potrącenia przez nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Kolizją zakończyło się wczorajsze zderzenie motocykla z samochodem osobowym, jakie miało miejsce w Garbowie. Jak już informowaliśmy, wszystko wydarzyło się około godziny 18:15 na ul. Warszawskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 874 Bogucin – Kurów.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w jezdnym z pojazdów oczekujących na możliwość wyjazdu z drogi podporządkowanej. Kierujący mitsubishi 64-letni mężczyzna jechał od strony Lublina. Wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Łąkową, czyli drogę prowadzącą do Gutanowa.

Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu 22-letniemu mężczyźnie, który poruszał się z naprzeciwka na motocyklu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Jadący jednośladem mężczyzna zminimalizował skutki zdarzenia „kładąc” motocykl na jezdni.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierującego jednośladem przetransportowano do szpitala. Jak nas poinformowano, na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. Jak się okazało kierujący jednośladem nie posiadał uprawnień. Obaj kierujący byli trzeźwi. Od kierowcy pojazdu osobowego została pobrana krew do badań.

(wideo nadesłane Agata)

32 komentarze

  1. Kierowcy osobówki nic nie zrobią,wyraźnie napisane że motocyklista nie posiadał uprawnień tak więc nie powinno go tam być tj.tak samo jak jazda pod wpływem lub jazda na wyłączniku tyczy się pojazdów dużych z dziadtransow.

Z kraju