Piłą spalinową ścięli dwa drewniane krzyże. Usłyszeli zarzuty obrażenia uczuć religijnych (wideo, zdjęcia)

Opolscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za obrazę uczuć religijnych. 19 i 21-latek za pomocą piły spalinowej ścięli dwa drewniane krzyże.

W Boże Narodzenie 2018 r. wierni idąc na mszę w miejscowości Grodziec zauważyli dwa ścięte, drewniane krzyże. Oba miały kilka metrów wysokości. Zniszczone zostały też figurki Matki Bożej i Jezusa, ustawione przy tych krzyżach. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Mundurowi zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu przestępstwa, a następnie w toku śledztwa ustalili osoby podejrzane o te czyny. Kryminalni zatrzymali 19 i 21-latka mieszkańców gminy Ozimek. Starszy z nich posiadał w domu piłę mechaniczną. Według śledczych, to właśnie tym narzędziem zostały ścięte oba krzyże.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty obrażenia uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej poprzez oraz zniszczenia mienia. Dodatkowo, zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Teraz grozi im nawet do 5 lat więzienia.

 

 

(fot. Policja Opole)

60 komentarzy

 1. A moje uczucia obrażają wszedobylskie krzyże.
  Albo fałszywe katole.
  W Polsce wyznawcy żadnej innej religii nie mają na koncie tyle złego.

  • NIe byłbym taki pewny, co do wyznawców innych religii…

  • Owsikowe bękarty wyhodowane na ideologi „róbta co chceta”. Na takich to tylko kara publicznej chłosty powinna powrócić. Jak by taki element przez miesiąc nie mógł usiąść na 4literach, może by się zastanowił. Choć, czy ameby umysłowe myślą?

 2. Straszne zbrodniarze.

 3. Dlaczego państwo chroni panów w czarnych sukienkach którzy nawet nie płacą podatków?

  • Bo Państwo mimo obowiązującego prawa nie jest świeckie a wyznaniowe. Niedawno sąd nakazał 9-latce uczęszczać na zajęcia religii.

   • Pozostaje tylko pytanie, czy tamten Wydział Rodzinny był już zreformatołowany przez ministra Zero, czy jeszcze nie?

   • Dyrdymałko Eustachy

    Myślę, że będziecie o tym pamiętać podczas nadchodzących wyborów. – wybierzcie partię, która chociaż obieca, że wypowie lub zerwie „święty” Konkordat, odcinający „boże sługi” od podatniczego koryta.
    I na Boga!!! Nie dawajcie im kasy. Sami się wyniosą.

   • Na religię zapisała ją matka, więc w czym rzecz?

    • A ojciec, z którym mieszka wypisał… więc?

     • więc na chwilę obecną jest wypisany?

     • @heh może jest może nie, w dokumenty szkoły nie zaglądałem, ale Sąd zdecydował, że dziewczynka ma chodzić na religię. (orzekała sędzina, więc wyrok mnie nie dziwi.)

     • abc- Ale kłamiesz! Nie zapadł żaden wyrok, tylko decyzja co ma robić do chwili wyroku. Ojciec chce, żeby nie wierzyła, a matka chce żeby poznała jaka jest jej religia. Chodzenie na religię, nie oznacza, że uwierzy w Boga, a jedynie pozna religię. Jeśli jedno z rodziców wpaja ateizm, to dlaczego nie dać dziecku szansy na poznanie religii?

     • @Bławat Faktem jest, że sąd zobowiązał dziecko do uczęszczania na religię. A wyrok będzie w sprawie o ograniczenie praw rodzicielskich matce.

     • abc- skąd wiesz o czym będzie sprawa? Pani psycholog popierająca ojca, sama nie daje dzieci do szkoły, lecz uczy w domu. Jedynym źródłem informacji jest TOK fm więc nie rzucałbym się na tę sensację bez innych potwierdzeń zaszłej sytuacji.

    • @bławat, nie na religię, tylko na wyznanie rzymskokatolickie. Religia, to potoczone określenie wiary w istoty nadprzyrodzone, mające jakieś niedostępne zwykłym śmiertelnikom moce, często też nazwa ta tłumaczona jest jako wywodzące się z Greki – bojaźń boża, czyli strach przed bogiem za grzechy. Na całym świecie jest ich według różnych szacunków nawet około 10 000, w tym samych katolickich około 40. O ilu z tych religii dzieci się „uczą”?

  • Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

   Lach – państwo takie jest jakich naszych przedstawicieli wybierzemy. Wybraliście PiS bo was kupił 500+, to macie tego skutki.
   Przypominam jednak, że Konkordat podpisał nie kto inny jak towarzysz prezydent Kwaśniewski

 4. Czy Uczucia tak bardzo poczuły się urażone tym zachowanie, że nie mogły przeboleć tej wycinki? A tak na poważnie, takie zachowanie to co najwyżej dewastacja mienia, ale „obraza uczuć religijnych” to absurdalne pojęcie. Szkoda, że owi gorliwi katolicy nie przestrzegają i szanują równie poważnie przekonań innych osób w tym kraju. O nie, nie – jedynie słuszne i prawdziwe to uczucia chrześcijan, którzy najpierw biją drewnianą belką, zwaną krzyżem, innych po swobodnie myślących głowach, a później krzyczą głośno, gdy ktoś w obronie własnej odbiera im tę belkę.

  • Dobre tylko ze chrzescijanie sa najbardziej przesladowanymi osobami na swiecie,wiec raczej to sie tyczy zydow zlodziei, pedofili i zeofili muzumanow ktorzy w imie allacha gwalca 4 letnia dziewczynke

   • Fjm masz rację. Tego nie dostrzega cały ten Polski antyklerykalizm. Chrześcijaństwo jest teraz atakowane z każdej strony. W Szwecji nie możesz chodzić z krzyżykiem na szyi bo to obraża odczucia religijne muzułmanów, podczas gdy oni moją manifestować swoją wiarę (np. przez okrycia głowy kobiet, przecież to jest element wiary). Przyjeżdżają do nas ludzie z Zachodu i są pod ogromnym wrażeniem jak ważna jest religia dla Polaków i nie, nie mówią tego dlatego, że tym gardzą. Wręcz przeciwnie, zazdroszczą nam, bo w swoim kraju nie mogą otwarcie przyznać się do chrześcijaństwa. Nie mogą obchodzić świąt religijnych. Byli kiedyś u mnie znajomi z Francji. Akurat trwały majowe procesje. Bardzo im się podobało, że ludzie mogą setkami wyjść na ulicę i manifestować swoją wiarę.
    Jasne, czarni mają wiele za uszami, ale to, że nie mówi się tego o innych religiach nie znaczy, że ich duchowni są „święci” , o naszych też się nie mówiło źle przez ponad 1900 lat.
    Jak przyjdzie co do czego, to właśnie religia nas uratuje. Tak jak za zaborów i za komuny. Tak i w przyszłych wojnach, kościół będzie jednoczył ludzi.
    Jestem ateistą ale doceniam rolę kościoła, nie muszę wierzyć w opowiadaną treść, wystarczy, że wiem, że jak trwoga to do Boga. A bać jest się czego, kryzys gospodarczy -> zagrożenie wojną -> zagrożenie wojną religijną (halo, inwazja muzułmanów już trwa – zgodnie z ich strategią, zalewają kraje europejskie swoimi wyznawcami i zmieniają państwa od środka).

 5. Medal a nie areszt!
  Pora przegonić czarnych do Watykanu..

 6. Dyrdymałko Eustachy

  Jest sroga zima, każdy opał jest dobry, byle ciepełko było i… lepiej napalić krzyżem niż niemowlakiem jak to niedawno zrobiła jedna z Matek Polek.

 7. Drażnii was widok krzyży, dzwięk dzwonów, dostajecie gęsiuej skórki po pokropieniu wodą święconą? To coś oznacza. I przy okazji te wasze wypociny świadczą o lewackim podejściu do tolerancji do drugiego człowieka. Tylko wasz styl(hehe) życia jest dobry?

  • Jakbyś wiedział ile bakterii kałowych jest w tej wodzie, też byś się jej bał.

   • Prawdziwa woda święcona zabija bakterie. Kwesta czy został zachowany staranny rytuał. W szpitalach jest podstawowym środkiem leczniczym 😉

 8. Pąństwo świeckie to fikcja w tym kraju …niech sobie kazdy wierzy w co chce …a nie w urzedach krzyże ,w szkołach krzyże ,w sejmie krzyże …to jest państwo świeckie ? Jestem ateistą i nie mam ochoty wszedzie tego oglądać ? mam do tego prawo? mam …i co z tego jak nie jest ono przestrzegane

  • Tak a ja jestem wierzący i nie chce żeby w sejmie i urzędach nie było krzyża – mam prawo do tego ?

 9. No co się czepiacie ,Polska to w 90 paru % sami uczciwi „Katolicy „…tolerancyjni i uczciwi …szkoda ze w codziennym życiu tego jakoś nie widać

  • Ochrzczonych może i jest 90%, ale to przez presję rodziny i otoczenia. Bo co sąsiedzi powiedzą, babcia będzie smutna, itp. Do kościoła chodzi może 40%. Mało kto ma odwagę na konflikt religijny w domu. I tak biznes się kręci… Kasa za chrzest, za I Komunię, ślub…

 10. Wiara katolicka ludziom przeszkadza więc może bardziej przyzwyczają się do gwiazdy i półksiężyca.

 11. Pobijesz człowieka – pouczenie/umorzenie. Zniszczysz pseudosztukę przedstawiającą żydowskie bajki – afera, więzienie, stryczek!

 12. Bożeszty mój !!!

  Myślę, że jakby tak ten „święty” Kościół odciąć od finansowej dojnej krowy jaką jest nasze rzekomo w 90% katolickie Państwo, a utrzymywanie tych ponad 54 tysięcy bożych pośredników oddać w ręce tych 90%, to okazałoby się, że wyznawców KK byłoby o wiele mniej.
  A do Boga niekoniecznie trzeba modlić się w pod niebo wystawionej świątyni i osobiście, a nie za zapłatę.

  • Nie mow mi jak mam zyc!

  • Ciebie należy odciąć od internetu i sprawdzić, czy na ulicy będziesz wygłaszał te swoje „mundrości”. No popatrz. Kościół nie był finansowany przez ponad 1000 lat z „budżetu Państwa” , przetrwał i ma się dobrze. Jak wytłumaczysz ten fenomen lewacki geniuszu?

   • Jak ma się tak dobrze to niech zrezygnuje z dofinansowania. A zaoszczędzone pieniądze niech trafią do służby zdrowia.

    • PO też miało zrezygnować z subwencji partyjnej, bo określali się ruchem obywatelskim i co? Niech przykład idzie z góry. Niech wszystkie partie zrezygnują z dotacji a pieniądze trafią do służby zdrowia.

 13. Ludzie ale jestescie fałszywi . Ja sam rzadko chodze do koscioła nie jestem sumiennym katolikiem , nie lubie księży ale wole naszą wiare niż np. muzełmanizm . A do tych lewków co wolą partie szkodzącą polsce , wybierzcie sobie ich to zobaczycie do czego doprowadzą . Będziecie mieli francje i niemcy u siebie , muslinów panoszących sie , gwałcących , mordujących nas ….

 14. Zło triumfuje. Panie Boże chroń nas.

 15. muzułmanie czy katolicy …jedno lepsze od drugiego .Tylko ateiści to normalni ludzie

 16. Zdzisiu , ci muzułmanie to podobni obludnicy do katolikow ….tyle że „krzewiąc ” swoja wiarę są mniej tolerancyjni od nich ,a przynajmniej od ich wspólczesnej „wersji ” (przypominam wyprawy krzyżowe} i uciekają się do bardziej drastycznych środków ….zapewne jako ” niewiernemu „ucieli by ci twoją zacną głowę maczetą ,a żonę i córki o ile takowe posiadasz , chyba nie muszę pisać jak by potraktowali ,tak im „nakazuje ” ich wiara …dalej „wolisz muzułmanów ” ?

 17. „Woda święcona ” i to mówią normalni i posiadajacy rozum ludzie ….dobre …jak widze ludzi co macają swoje brudne łapska w tej wodzie i całuja „figurkę ” ,to tak jak bym widział wychodzących z toalety ,którzy nie myją rąk …

  • Czyli chodzisz do Świątyni skoro widzisz te brudne łapska hipokryto. Żal mi was hejtujący Kościół i kapłanów.

 18. Obraza uczuć religijnych ? a jak ja musze patrzeć wszędzie na krzyże , a wcale nie mam na to ochoty ,to też mogę zglosić się na policję ,bo to „obraża moje uczucia” ?

 19. Zdzisiu tak wolisz pewnie muzułmanów, ale nie jesteś za przyjmowaniem uchodźców ! Wolisz bo to jest mniejszość w naszym kraju ! Nie jesteś tolerancyjny poglądy to masz raczej prawicowe niż lewicowe. Ale może masz rację jak wolisz muzułmanów – jak lubisz eksplozje to ta religia będzie odpowiednia dla Ciebie !

 20. Może im zimno i potrzebowali na opał!

 21. Jak wybili szybę w synagodze to afera na cały świat, jak ścieli krzyże to jeszcze ich bronią. Gratulacje że wam TV wyprała głowę.

 22. Może ktoś ich podpuścił, pachną niskim IQ i podatnością na TVN.

 23. I 3/4 piszących tak się ponapinało ze się pewnie zesr…. , nachapali się nachapali a w najbliższą niedziele grzecznie do kościoła bo co „somsiady powiedzom” .Sie narobiło pseudo ateistów od siedmiu boleści, co to nawet im w niedziele zaprotestować nie wolno bo sklepy cholera pozamykali, młotek gumowy i przyłożyć z pewną siła do głowy polecam 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8308zł 0.28%
  • GBP 5.0312zł 0.84%
  • EUR 4.2463zł 0.22%
  • CHF 3.9535zł 0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zaproszenie na spektakl charytatywny
   „Lodowata Krew z Gorących Serc” – Zimnolubni będą oddawać krew
   VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2020
   Lublin zagra dla Australii
   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.