Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pił wódkę podczas jazdy. Kolejny pijany zatrzymany na ulicach Lublina

Na nic zdają się apele, nie pomagają groźby czy też zapowiedzi surowego karania. Wciąż trafiają się tacy, którzy wsiadają za kierownice po pijanemu.

W sobotni wieczór, około godziny 17.30, pod restauracją McDonald przy ulicy Chemicznej w Lublinie, doszło do kolizji dwóch aut. -Po zakupach w pobliskim sklepie zajechaliśmy coś zjeść, zwłaszcza że przed nami była jeszcze długa droga do domu – wyjaśniał nam poszkodowany kierowca. Gdy stanęli przed okienkiem, w tył ich bmw uderzyło dostawcze renault. Jak obaj kierowcy wyszli na wewnątrz ocenić uszkodzenia, poszkodowany mężczyzna zauważył, że sprawca zdarzenia może znajdować się pod wpływem alkoholu. -Widząc, że uszkodzenia nie są poważne chciał się z nami dogadać, jednak widząc, że jest on nietrzeźwy postanowiliśmy wezwać policję. Lecz na widok wyciąganego telefonu, sprawca wskoczył do swojego auta i natychmiast zaczął odjeżdżać z miejsca zdarzenia – dodał kierowca bmw.

Poszkodowani ruszyli za nim w pościg, po chwili dołączył radiowóz policji. Sprawca wjechał na teren jednej z firm przy ulicy Chemicznej po czym wysiadł z auta i skierował się w stronę pracujących tam osób. Jednak widząc nadjeżdżający radiowóz zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Jak się okazało, w samochodzie na desce rozdzielczej znajdowała się odkręcona butelka wódki, którą kierowca spożywał wraz z pasażerem, a co najbardziej szokujące, najprawdopodobniej robili to podczas jazdy, gdyż zauważyli to świadkowie. Podczas pospiesznego opuszczania auta, nie zdążyli jej zakręcić ani zabrać ze sobą. Z trakcie badania potwierdziły się przypuszczenia co do jego nietrzeźwości, gdyż kierowca miał blisko 1.8 promila alkoholu w organizmie. Wynik ten może być jeszcze większy, gdyż badanie było wykonane w niedługim czasie od zakończenia spożywania alkoholu i nie został on jeszcze w całości wchłonięty przez organizm.

Pijany kierowca został zatrzymany, teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu dwa lata pozbawienia wolności.

null
null
null

(fot. wideo lublin112)
2014-01-04 20:27:22

12 komentarzy

  1. Totek c * * j ci w d*(e