Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany uderzył motocyklem w przepust, zabrał go śmigłowiec. 43-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

43-latek stracił kontrolę nad motocyklem na łuku drogi i uderzył w przepust. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Został przetransportowany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wczoraj po godzinie 15.30 na jednej z dróg na terenie gminy Izbica w powiecie krasnostawskim doszło do wypadku drogowego z udziałem mężczyzny kierującego motocyklem. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 43-letni mieszkaniec Izbicy jechał motocyklem marki Honda, następnie stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, wpadł do rowu i uderzył w przepust. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało mężczyznę do szpitala w Lublinie.

Po badaniu trzeźwości stwierdzono, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, sprawdzenie w bazach danych wykazało, że 43-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także dotkliwe konsekwencje finansowe.

(fot. Policja Krasnystaw)

18 komentarzy

  1. I to jest gość! 2,5 i na dwóch kołach dawał radę. Niektórzy 1,5 i cztery koła a po rowach i drzewach. Nnie ma kary na siniaków.

  2. I podatnicy sponsorem całej akcji? Powinni mu wystawić rachunek i do roboty!

  3. Jak k..a śmigłowcem? Pijaków to co najwyżej na przyczepce, jak nie dojedzie to całe szczęście.

  4. „Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także dotkliwe konsekwencje finansowe”.
    O ile zakaz okaże się istotnie dożywotnim, to mężczyzna może wymknąć się sądowi z rąk.

Dodaj komentarz

Z kraju