Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijani wracali z imprezy, pojechali w złym kierunku. Zamienili się za kierownicą, na koniec uciekali policjantom

Po pościgu policjanci zatrzymali dwóch 28-latków, którzy pijani kierowali audi i w takim stanie wracali z imprezy. Jeden miał w organizmie 1,2 promila alkoholu, a drugi 1,8 promila.

W minioną niedzielę w nocy do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dyżurny sąsiedniej jednostki policji przekazał komunikat, że z powiatu ryckiego w kierunku powiatu garwolińskiego przemieszcza się pojazd audi, którego kierowca może być pod działaniem alkoholu.

– Policjanci z posterunku w Żelechowie namierzyli opisane auto. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli kierowca nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Po pościgu i skutecznym zatrzymaniu auta wysiadł zza kierownicy i przesiadł się na tylne siedzenie twierdząc, że to nie on kierował. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 1,2 alkoholu. Drugi z mężczyzn miał 1,8 promila alkoholu – relacjonuje mł. asp. Małgorzata Pychner z garwolińskiej komendy.

Jak ustalili mundurowi, obaj mężczyźni wracali razem z imprezy. 28-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego w pewnym momencie zorientował się, że jedzie w złym kierunku. Wtedy za kierownicą zastąpił go jego kolega, 28-latek z powiatu garwolińskiego. Całą sytuację widział świadek, który powiadomił policję.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Tacy już jesteśmy – ludzie to gatunek który innym wytknie ale samemu wolno bo to w końcu ja nie Ty

  2. ,aa,boKrzycho.paPj

    No ja dziesięć lat przeżyłem ciężko pracując w takiej głupiej gminie Radecznica i nikt nie zgłosił,nie doniósł do milicji,czy policji , że nie należy pracującego człowieka prześladować za wygląd.I tak policja wspólnie vz mieszkańcami głupiej gminy pozwalała prześladować niewinnego człowieka.W tym przypadku pijani sami sobie winni,trzeba było pójść spać i nie jechać

  3. ,aa,boKrzycho.paPj

    A teraz jest dużo takich pseudo konfidentów i donosicieli, że sami i ich rodziny i znajomi to jeżdżą po pijaku .

  4. Jakie ładne kółeczko wzajemnej adoracji zmotoryzowanych alkoholików nam na forum powstało. ZA.

Wiadomości z info112