690 680 960

Pijana kobieta wjechała volkswagenem do rowu. W aucie przewoziła dziecko bez fotelika (wideo)

W minioną sobotę w miejscowości Droblin pijana kobieta kierująca volkswagenem wjechała do rowu. 35-latka przewoziła w aucie bez fotelika 6-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Droblin w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjanci ustalili na miejscu, że osoba kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i do przydrożnego rowu. Mundurowi ustalili również, że samochodem kierowała 35-letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego, choć ona sama początkowo temu zaprzeczała.

Jak się okazało kobieta była pijana, badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 3 promile alkoholu. 35-latka w takim stanie przewoziła 6-letnie dziecko. Chłopiec podróżował dodatkowo bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci będą teraz sprawdzać czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dziecko na utratę zdrowia, bądź życia.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tu dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, w przypadku osób kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

(fot. Policja Biała Podlaska, wideo bp24.pl)

14 komentarzy

 1. Krystian from Dżamajka

  Fajny passat był

  • Apoloniusz Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

   Nooo, fajny był… zanim jej dadzą kredyt, albo z 500 plus odłoży na następny, niestety przyjdzie z buta popylać

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas