Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pies wpadł w szczęki potrzasku. Policjanci wytropili kłusownika

Policjanci zatrzymali 46-latka, który zastawiał pułapki na dzikie zwierzęta. W jedną z nich wpadł pies i został dotkliwie poraniony.

Policjanci z Opola Lubelskiego zostali powiadomieni, że na terenie gminy Wilków w pułapkę zastawioną na dzikie zwierzęta wpadł pies. Zwierzę zostało dotkliwie poranione.

– Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, na plantacji malin zobaczyli w przygotowanym miejscu rozstawione narzędzia kłusownicze w postaci podpartych drewnianych kołkiem klatek i tzw. potrzaski służącego do bolesnego chwytania zwierząt w masywne, metalowe szczęki – informuje asp. sztab. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Mundurowi ustalili właściciela zastawionych pułapek. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec gminy Wilków.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty kłusownictwa oraz wytwarzania i przechowywania narzędzi kłusowniczych. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat – dodaje asp. sztab. Edyta Żur.

2017-10-24 17:20:36
(fot. Policja Opole Lubelskie)

11 komentarzy

 1. do kotła z nim i nagotować karmy dla zwierząt

 2. nie cierpię psów jak widzę jakiegokolwiek psa coś mi się robi w brzuchu

  • A ja jak widzę takich ludzi jak ty Andrzeju to mi się rzygać chce, ktoś kto nie lubi zwierząt to nie lubi też ludzi ,i jest złym człowiekiem bez uczuciowym podłym bezdusznym

  • To nie wina psa, że ci burczy w brzuchu z głodu, student pewnie

  • Ale o co wam chodzi??!!! Ja też nie lubię psów. Tak jak ktoś nie lubi much, pająków, albo płatków owsianych. Nie lubię, ale ich nie krzywdzę, natomiast jestem za karaniem tych,którzy krzywdzą. Andrzej, nie przejmuj się tymi miłośnikami czworonogów.

 3. Co on chciał w te potrzaski łapać ? Chyba lisy bo zajęcy prawie nie ma, jedynie bażanta się uchowało sporo ale na kuraki to te klateczki prędzej .Nie cierpię kłusowników nie za to ze kłusują zwierzynę tylko za metody, wiele się musi taki zwierzak ocierpieć zanim ducha wyzionie i lepiej jak dostanie z miejsca kulkę niż ma złapać się we wnyki czy potrzask .

 4. Znam jedną starą babę z Czechowa co drapie i gryzie ale chodzi bez kagańca i bezpańska.

 5. W brzuchu „ci” się robi bo nie masz mózgu podły skur…. ynu. Miałbyś psa to byś zobaczył co to jest przywiązanie,wierność i bezgraniczna ufność w człowieka.Jak pies się cieszy na widok Ciebie,,,ale,,,co „ty” ku… możesz o tym wiedzieć przygłupie.